BETA

04.11.2017

22:52

עודכן:

קפטן ג'ורג' נגד מדינת ישראל: "מחדל מודיעיני גרם לאסון השייטת"

חוקרו של מוסטפה דיראני, שתובע מהמדינה מיליונים על פגיעה בשמו הטוב, חושף מידע חדש על אסון השייטת שלדבריו הוסתר מהמשפחות השכולות ומאיים לגרור למשפט את בכירי המודיעין והפרקליטות. "אם אצטרך, יש לי לא מעט מידע", הוא אומר

מאיים ושותק: איש המודיעין דורון זהבי טוען שהפרקליטות ובכירי קהיליית המודיעין עשו יד אחת כדי לפגוע בשמו הטוב והעלימו ראיות שיוכיחו את חפותו. "לרגע לא חשבתי שאני אהיה מהצד האחר, של מישהו שזנחו אותו", הוא אומר. זהבי אומר גם כי מחדל מודיעיני בן עשרים שנה, הוא שהוביל לאסון השייטת בו נהרגו 12 לוחמים.


זהבי, שמוכר גם בשם קפטן ג'ורג', הושלך לאור הזרקורים בעקבות חקירתו של מוסטפא דיראני, מחוטפיו של רון ארד. האיש שעמד בראש ארגון הטרור אמ"ל סירב להישבר ובשלב מסוים, בחדר החקירות נשמעות סטירות. דיראני, מצדו, טען שהאלימות כלפיו היתה יוצאת דופן והוא תיאר תקרית אלימה במיוחד שבמהלכה זהבי אנס אותו באמצעות החדרת אלה. זהבי הכחיש אבל הוחלט לפתוח בחקירת מצ"ח ובמקביל, הסיפור הודלף לתקשורת. "כל ההיתרים שרק אפשר והם מקובלים ורשומים בספר, הופעלו", מספר זהבי על החקירה.


לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תוכנית ארדן נגד פיגועים בעיר העתיקה: מוצבי ענק לשוטרי מג"ב ליד שער שכם

ביטן: "תמיד כשעורכים סקרים בתקופת עצרות רבין אנחנו יורדים"

"בואו לכיכר": עשרות אלפים בעצרת הזיכרון לציון 22 שנים לרצח יצחק רבין

 

 

דורון זהבי, קפטן ג'ורג'
 

דורון זהבי, קפטן ג'ורג'(חדשות 10)

 

חקירת מצ"ח התנהלה כמעט שנתיים ובמקביל ספג זהבי איומים וביתו רושת במצלמות אבטחה. בתום שנתיים הוחלט כי דיראני פברק את סיפור האונס וזהבי הורשע בסחיטה באיומים והופרש מחוץ ליחידת המודיעין 504.


לאחר שפוטר, זהבי העביר את כל הזמן בחיפוש אחר הקלטת שהוכיחה שהוא לא היחיד שאיים על דיראני. בדצמבר 2011 הקלטת נחשפה ע"י עמרי אסנהיים בתוכנית "עובדה". במקביל, זהבי תובע את צה"ל בשל פיטוריו והתביעה הזאת מתגלגלת מערכאה לערכאה עד שהמדינה הסכימה להיכנס להליך גישור שפוצץ ברגע האחרון. השבוע, זהבי מצא עצמו שוב בבית המשפט במסגרת הדיון בתיק. כעת הוא מאיים לחשוף פרשיות מביכות מתוך היחידה. "אם אצטרך, יש לי לא מעט מידע", הוא אומר ומוסיף: "שיידעו ב'סטייט אוף מיינד' שלהם שאני לא אסתום את הפה כנראה".


הדבר שבוער בו יותר מכל הוא המידע שיש ברשותו בנוגע לאסון השייטת שבו נהרגו 12 לוחמים. מבצע "שירת הצפצפה" היה אחת התקלות המבצעיות החמורות ביותר בתולדות צה"ל. זהבי טוען כי מחדל מודיעיני שחשף את הכוח הוסתר כל השנים מהגורמים הרלוונטיים ומהמשפחות השכולות. "יש לי הרבה מה להגיד על האסון באנצרייה" הוא אומר ומספר שהוא יודע מידע שלא פורסם מעולם במסקנות חקירת האירוע. "יש גבול עד כמה אתה יכול לסתום את הפה. אם זה לצערי, האיום היחידי שיכול להניע תהליכים, אז כנראה שניכנס למסלול הזה גם".

 

 

דורון זהבי, קפטן ג'ורג'
 

דורון זהבי, קפטן ג'ורג'(חדשות 10)

 

מפרקליטות המדינה נמסר: "בחקירה נמצאו ראיות לכך שזהבי נקט פעולות פסולות שנועדו ליצור אווירת איום מיני על דיראני. באותו זמן כלל לא ידעה המדינה על עצם קיומה של הקלטת הנוספת. רק בדצמבר 2011 צפו לראשונה גורמי החקירה בתוכנה בכתבה ששודרה ב"עובדה". הגישור נוהל בתום לב וממילא אין בהליכים מסוג זה הבטחה כי יסתיימו בהסכם. הצעת המגשרת לא התקבלה כי לא הייתה מקובלת על המדינה".


ממשרד הביטחון ודובר צה"ל נמסר כי תביעתו של זהבי נדונה בבית המשפט ושם תימסר התייחסות לתלונותיו כמקובל.