BETA

29.10.2017

19:28

עודכן:

העובדת במעון רה"מ העידה במשטרה: שרה נתניהו ניסתה לתקוף אותי ותקפה עובדת אחרת

ש"ר, שהתלוננה כי רעיית רה"מ התעללה בה בתקופת העסקתה, מסרה עדות. לדבריה, הייתה נתונה למסכת איומים. מהמשטרה נמסר: "העובדת ביקשה להגיש תלונה" • יועץ התקשורת של פרקליטת העובדת פנה אמש לעובדת אחרת במעון והציע לה עבודה • ח"כ אמסלם מספר ב"חמש עם רפי רשף" מדוע חשף את שם המלוננת

 

בווידאו: ראיון של ח"כ דודי אמסלם ב"חמש עם רפי רשף"

 

ש"ר, עובדת הניקיון שהתלוננה כי רעיית ראש הממשלה התעללה בה בזמן עבודתה במעון ראש הממשלה, מסרה היום (ראשון) עדות נרחובת במשטרה, ביוזמת עורכי דינה.

 

בעדותה, שנמשכה כ-8 שעות שעות, גוללה העובדת את שעבר עליה במעון. ש"ר העידה כי מאז פרסום דבר התביעה היא הייתה נתונה למסכת לחצים ואיומים עליה ועל בני משפחתה. עוד סיפרה כי הגיעו אליה אנשים הבייתה שסרבו להזדהות ועל טלפונים מאיימים שקיבלו היא ובני משפחתה.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

מני נפתלי: "יש בבית ראש הממשלה מסכת התעללות מטורפת"

הודעות העובדת במעון רה"מ: "הרגשתי שאני לא בן אנוש, היא מיררה את חיי"

תביעה נוספת נגד שרה נתניהו על ידי עובדת המעון לשעבר

 

על אשת רה"מ סיפרה ש"ר כי היא רצתה להכותה ואף היכתה עובדת אחרת שעבדה גם היא במעון. לדבריה, שרה נתניהו הורתה לה ולעובדת הנוספת למלא מזוודה מלאה בחפצים ממעון רה"מ והעבירה אותם לקיסריה. היא אף סיפרה לחוקרים שיש בידה ראיות על כל הדברים, שכמה מהם הראתה כבר היום לחוקרי המשטרה. כבר בימים הקרובים צפויים במשטרה להזמין עובדים ועובדות נוספים כדי לגבות את טענותיה, במיוחד עובדת מסוימת שגם מתוארת בכתב התביעה, שהייתה עדה לכל מעשי האלימות, לכאורה, של הגברת נתניהו.

 

ההודעות ששלח יועץ התקשורת לעובדת:

 

 

 

 

(עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה)

 

 

 

 

(עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה)

 

 

מהמשטרה נמסר: "העובדת ביקשה באמצעות עורך דינה להגיע ולהגיש תלונה. עם סיום גביית גרסתה התלונה תועבר לידי גורמי החקירה המוסמכים ובהתייעצות עם הפרקליטות יוחלט על אופן המשך הטיפול בה".

 

בתוך כך, יועץ התקשרות של פרקליטת ש"ר, אריק רוזנטל, שלח אתמול בערב מסרון לעובדת אחרת שמתוארת בכתב התביעה, שבו הוא מציע לה לעבוד אצלו. רוזנטל לא מכחיש את הדברים ומסר בתגובה: "יש בידיי ראיות ועדויות שהגברת נ"ק, העובדת במעון רה"מ מועסקת העסקה פוגענית וקשה ביותר שהדעת איננה סובלת. אכן פניתי אתמול בערב לגברת נ"ק בניסיון לסייע לה, מתוך דאגה אמיתית לשלומה. המשטרה חייבת להיכנס למעון ראש הממשלה ולבדוק את מה שמתרחש שם".

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה לפרסום על הצעת העבודה: "זהו רק קצה הקרחון של השיטות הבזויות בהן פועלת חבורת מני נפתלי, עורכי דינה נעמי לנדאו ושות׳ והיחצ"ן שלהם. אבל הציבור חכם ומבין שמדובר בטענות כוזבות ובשיטות פסולות שכל מטרתן להשחיר את שרה נתניהו ולפגוע בראש הממשלה. אין גבול לרדיפה ולרצח אופי, ולראייה הניסיון של היחצ״ן שלהם לגייס עובדת במעון ראש הממשלה ע״י הצעות עבודה מפתות ומצוצות מן האצבע. מי מציע בסמס תפקיד של עוזרת מנכ"ל למשהי שלא פגש מעולם, שבמקרה היא עדה מרכזית. כל הקנוניה נחשפת בסמס זה".

 

בהקשר זה, יש לציין כי לשכת ראש הממשלה סרבו מוקדם יותר הערב להגיב לדברים, כשנשאלו בעניינם על ידי פרשננו ברוך קרא. תשובת מקורב לראש הממשלה הייתה: "לבוס אין אמון בערוץ עשר".

 

 

 

"אני גמורה". הודעות ששלחה העובדת שתבעה את שרה נתניהו(ללא קרדיט)

 

 

בתוך כך, חבר הכנסת דודי אמסלם חשף הבוקר את שמה של עובדת מעון ראש הממשלה שהתלוננה על אשת רה"מ, שרה נתניהו, למרות שניסתה להימנע מכך. "בנאדם שרוצה לתבוע את ראש הממשלה אנחנו רוצים לדעת מי הוא", אמר חבר הכנסת בראיון ל"חמש עם רפי רשף".

 

עוד הוא סיפר כי אינו מכיר את המתלוננת אישית, וכי אדם שהוא מכיר סיפר לו את שמה. לטענתו, "במדינת ישראל מתנהלים עשרות אלפי דיונים במישור האזרחי בין פלוני לאלמוני. אז אולי לא נפרסם את שמו של שום אדם לעולם, שמא מישהו יעליב אותו או יפגע בו. לא הבנתי למה אני לא צריך להתייחס לשם שלה?", שאל.

 

בווידאו: העובדת לשעבר במעון רה"מ העידה במשטרה

 

עוד הוסיף אמסלם כי "אני מניח שבמדינה דמוקרטית, כל אדם שהולך לבית המשפט ומגיש תביעה אזרחית, רושם את שמו המלא ולא את ראשי תיבות".

 

בתגובה לחשיפת השם, יועץ התקשורת של העובדת פרסם את מספר הטלפון הנייד של אמסלם עצמו. "אני לא מתייחס לזה, עזוב. הכל בסדר", אמר אמסלם, והוסיף, "אני לא מתרגש מכל השמאלנים שמדי פעם מפוצצים לי את הטלפון".

 

עוד התייחס חבר הכנסת בראיון לדבריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנוגע לחוק האוסר על חקירת ראש ממשלה מכהן, שאמר כי אינו מעוניין "בשום חוק הנוגע בחקירות המתנהלות עכשיו שקשורות בי". לדבריו של אמסלם, "לא הופתעתי מזה שרה"מ לא מעוניין בחוק. הוא לא עדכן אותי אני כמעט לא מדבר איתו על הנושא הזה".

 

"הבוס שלי זה עם ישראל ומדינת ישראל. זה חוק שהגשתי לפני שנה, והוא חיוני למדינת ישראל. אני עקבי בנושאים שלי. אני יעלה את החוק הזה", אמר חבר הכנסת. עם זאת, אמר כי "זו זכות גדולה להגן על רה"מ. יש אנשים במדינת ישראל שמעדיפים להגן על מחמוד עבאס ועל נסראללה, רק לא על ראש הממשלה".

 

 

 

"תביעת סרק". בנימין ושרה נתניהו(REUTERS/Nir Elias)

 

 

כזכור, שלשום פורסם כי עובדת נוספת במעון, צעירה בת 24 בשם ש.ר. שעבדה במקום כחודש ימים, תבעה את אשת רה"מ שרה נתניהו, בגין ההתעללות שעברה, כך לכאורה. לידי חדשות עשר הגיעו מסרונים ששלחה העובדת לאחותה, כך לטענתה, בזמן שעבדה במעון.

 

באחת ההודעות תיארה העובדת לאחותה את הרגשתה הקשה, כתוצאה מהיחס לו זכתה לדבריה. "יצאתי מהעבודה קודם", כתבה, "צריכה לחזור ב-4. מיררה את חיי. הרגשתי שאני לא בן אנוש. מ-8 וחצי בבוקר רוצה להיכנס לשירותים או לאכול". בהודעה אחרת כתבה ש.ר. לאחות: "אני לא מאמינה שאני צריכה לחזור לשם היום. סיוט, סיוט, סיוט. מזל שב-6 היא נכנסת לאיפור, נתבטל קצת".

 

דובר משפחת נתניהו מסר בתגובה: "זאת תביעת סרק שממחזרת טענות ישנות בשיטת 'העתק הדבק'. התובעת הועסקה במעון ראש הממשלה רק עשרה ימים, בזמן שהגב' נתניהו שהתה בו, והאינטראקציה בניהן ארכה כמה דקות בלבד. ועל כך התובעת דורשת לא פחות מ-225 אלף שקלים".