BETA

14.07.2017

10:31

פיגוע ירי בהר הבית: שני פצועים במצב אנוש, המחבלים נורו למוות

שלושה מחבלים ביצעו פיגוע ירי מתוך מתחם הר הבית ונורו למוות. צוות של מד"א פינה שלושה פצועים לבית החולים הדסה הר הצופים, שניים במצב אנוש, אחד במצב בינוני-קל. המתחם נסגר לתפילות. בידיעה: תיעוד רגעי הירי

פיגוע ירי באזור הר הבית. שלושה בני אדם נפצעו היום (שישי) בפיגוע ירי שבוצע על ידי שלושה מחבלים מתוך מתחם הר הבית. המחבלים נורו למוות ע"י כוחות הביטחון שנמצאים במקום.

 

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו לאזור לאחר שהתקבל דיווח על פיגוע ירי שבוצע מתוך מתחם הר הבית. הם העניקו טיפול רפואי לשלושה פצועים ופינו אותם לבית החולים הדסה הר הצופים.

 

שני פצועים נמצאים במצב אנוש בעוד שפצוע נוסף נמצא במצב קל-בינוני. אחד המחבלים העמיד ככל הנראה פני מת, קם במטרה לתקוף את השוטרים ונורה על ידי כוחות הביטחון. שני מחבלים נוספים נורו גם הם ומותם נקבע במקום.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

הותר לפרסום: עבריין ששימש כסוכן משטרתי חוסל ברחובות לפני כחודש

גבר בן 52 נהרג בהתהפכות רכב מסחרי בכביש 6

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחת עדכון עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן, המפכ"ל רוני אלשיך ומתאם פעולות הממשלה בשטחים יואב מרדכי.

 

שלושה בני אדם נפצעו. אזור שער האריות
 

שלושה בני אדם נפצעו. אזור שער האריות(תיעוד מבצעי מד"א)

 

במשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע, עיכבו אנשי וואקף ותחקרו אותם. בין השאר נבדק כיצד המחבלים הצליחו להכניס נשק למתחם הר הבית. על פי הוראת מפקד מחוז ירושלים נסגרו שערי הר הבית ושטח הר הבית פונה מאנשים. בנוסף, על פי הוראת מפקד המחוז לא יתקיימו היום תפילות יום שישי בהר הבית.

 

פרמדיקים של מד"א, ישראל ויינגרטן ואהרון אדלר, סיפרו ש"שוטרים הובילו אותנו לשלושה פצועים מירי סמוך לשער האריות. ראינו שלושה גברים בשנות ה-30 כשהם מקבלים טיפול ראשוני מהשוטרים במקום. שניים מהם היו במצב קשה".

 

לאחר מכן הוסיפו ש"הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים ולאחר דקות של טיפול בשטח העברנו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים. הפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפציעות נתזים בצוואר ובגפיים. הוא פונה לבית החולים כשמצבו מוגדר קל עד בינוני ויציב".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר: "הפיגוע היום הוא אירוע קשה וחמור שנחצו בו קווים אדומים, הפיגוע נמצא עדיין בחקירה ויחייב אותנו לבחון את כל סידורי האבטחה בהר ובסביבתו. אני קורא לכל מנהיגי הציבור לפעול להרגעת המצב ולשמירה על השקט בירושלים".

 

בווידאו: תיעוד רגעי הפיגוע


שרת התרבות מירי רגב אמרה: "הפיגוע הרצחני שיצא ממתחם הר הבית מחייב בחינה מן היסוד של הסטטוס בהר. הגיע הזמן שהר הבית יהיה מקום פתוח וחופשי לכולם, ללא הגבלת שעות או אזורים, כמו בכל מקום אחר בירושלים. הווקף צריך לנהל אך ורק את המסגד ולא את ההר כולו, שהינו בריבונות ובאחריות ממשלת ישראל. רק כך יחזור השקט והביטחון להר ולעיר העתיקה. נתפלל כולנו לשלומם של הפצועים ומאחלת להם החלמה מהירה".

 

יו"ר מפלגת העבודה הנבחר אבי גבאי אמר: "שוב אנו עדים לפיגוע טרור נאלח שבוצע בידי מחבלים נתעבים. אני סומך על כוחות הביטחון של ישראל שינקטו ביד קשה נגד שולחיהם של המרצחים ומשתפי הפעולה שסייעו להם. ואני שולח איחולי החלמה לפצועים".

 

סגן שר הביטחון אלי בן דהן אמר ש"חז"ל אמרו לנו שיש שלושה מקומות שניקנו בכסף בארץ ישראל. מערת המכפלה, הר הבית ושכם. בשבוע האחרון יש מאמץ פלסטיני גדול לקעקע את השייכות של מקומות אלו לעם היהודי. זה התחיל בהחלטת אונסק"ו בנוגע למקום ונמשך היום. כנגד המאמץ הזה מדינת ישראל צריכה לחזק את שלטונה ואחיזתה במקומות אלו. טוב עשתה המשטרה שסגרה את הר הבית וכדאי שייסגר עד אשר יובטחו השקט והביטחון בהר".

 

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) הוסיף ש"יש לסגור את הר הבית למוסלמים לתקופה ממושכת ולהדק את השליטה הביטחונית והמדינית בו".

 

 

שלושה מחבלים נורו למוות. הנשק שנמצא על גופם
 

שלושה מחבלים נורו למוות. הנשק שנמצא על גופם(דוברות משטרה)

 

 

הפצועים פונו לבית חולים. זירת הפיגוע
 

הפצועים פונו לבית חולים. זירת הפיגוע(ללא קרדיט)