BETA

17.11.2016

13:34

"החלטה שתמכתי בה". אביגדור ליברמן
"החלטה שתמכתי בה". אביגדור ליברמן
,רויטרס

ליברמן על פרשת הצוללות: "תמכתי בעסקה, זו הייתה החלטה נכונה ועניינית"

שר הביטחון התייחס היום בכנס באשדוד לפרשה שנחשפה בחדשות 10: "זו הייתה החלטה לגופו של עניין ואני מדבר רק על שיקול ביטחוני". על הבנייה בהתנחלויות אמר ליברמן: "במקום לנסות להתלהם חייבים להגיע להבנה עם הממשל בארה"ב" • הבית היהודי: "ליברמן הוא פטפטן בלתי נלאה, שיתמקד בחיסול הנייה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (חמישי) בכנס דוברי רשויות מקומיות באשדוד לפרשת הצוללות שנחשפה בחדשות 10 השבוע ואמר: "אני חייב לציין שלדעתי יש פה איזשהו חוסר הבנה על כל הנושא. זה היה מתואם עם מערכת הביטחון".

 

עוד אמר ליברמן כי הוא לא מודע לניגוד עניינים בנושא. "אני תמכתי בצוללות בכל עמדה שהייתי, גם כשר החוץ וגם באופוזיציה. לגופו של עניין ואני מדבר רק על שיקול ביטחוני, זו הייתה החלטה נכונה שאני אישית תמכתי ותומך בה. כל השאר זה רכילות", אמר ליברמן.

 

לכתבות נוספות בנושא:
צה"ל הגיב רשמית לסערת עסקת הצוללות - אך העננה לא הוסרה

סערת הצוללות: הפרקליטות תבחן אם יש מקום לפתוח בחקירה

 

ליברמן התייחס אף לעובדה שעמדתו בנושא שונה מזה של קודמו בתפקיד משה יעלון, שכזכור התעמת עם ראש הממשלה נתניהו בנושא. "לכל אחד יש תפיסה, לתפיסתי זו החלטה מאוד נכונה ותמכתי בכל הכוח", אמר שר הביטחון.

 

"שמעתי את נתניהו אומר שלא היה לו מושג שאותו עו"ד ייצג גם את החברה הגרמנית. לעו"ד יש מאות לקוחות, רה"מ לא יכול לדעת מי כל הלקוחות שלו", הוא הוסיף, "כל הדיונים שהשתתפי בהם בנושא היו ענייניים. מערכת הביטחון לא התנגדה כולה, חלק תמכו, חלק התנגדו אבל הכל היה ענייני".

 

מוקדם יותר היום הוציא דובר צה"ל הודעת הבהרה היום לגבי פרשת הצוללות. "מדובר על רכש עתידי (בעוד יותר מעשור) של שלוש צוללות שיחליפו צוללות שיתיישנו. הצורך הוצג על ידי צה״ל בדיון קבינט שנערך לאחרונה, בהמשך לשיח השוטף המתקיים בדרגים השונים (ראש הממשלה, שר הביטחון, דיוני קבינט וועדות חוץ וביטחון) בנושאים מעין אלה", נכתב בהודעת דו"צ.

 

 

 

"ליברמן פטפטן בלתי נלאה". תגובת הבית היהודי לדברי ליברמן (חדשוות 10)

 

במהלך הכנס בדרום אמר שר הביטחון כי נושא ההתנחלויות חייב להיות מתואם עם הממשל האמריקני: "במקום לנסות לקבוע עובדות בשטח ולהתלהם חייבים להמתין ולנסות כמה שיותר מהר לגבש עם הממשל בארה"ב מדיניות חדשה ומוסכמת ולא להביך אותו".

 

שר הביטחון התייחס אף לפינוי הצפוי של עמונה ואמר כי "פינוי עמונה חייב לעבור בשקט. כשאנשים לוקחים להם את הבית, זכותם הבסיסית למחות ואנחנו נעשה הכל כדי שיעשו את זה בדרך מכובדת. מה שלא יתקבל בהבנה, על מה שלא תהיה שום פשרה - זה אלימות כלפי אנשי כוחות הביטחון. אסור שצבא יהיו במרכז הוויכוח. צהל זה המכנה המשותף וחייבים לעשות הכל כדי להשאיר אותו ככזה״.

 

בהמשך מתח ליברמן ביקורת על התנהלות שר החינוך ויו"ר הבית היהודי בנושא החוק להכשרת המאחזים, מה שגרם לחוסר יציבות בקואליציה. "אני לא נסחף אחרי סיסמאות", אמר השר, "אני מכבד את בנט ויש לי תפיסה אחרת לגמרי משלו. אני לא רואה גורם אחד שמעוניין לפרוש או בהקדמת הבחירות ולכן הקואליציה יציבה מאוד".

 

 

ליברמן קרא להרגיע את הרוחות סביב הפינוי. מאחז עמונה
 

ליברמן קרא להרגיע את הרוחות סביב הפינוי. מאחז עמונה(רויטרס)

 

הבית היהודי: "שליברמן יתמקד בחיסול הנייה"

בבית היהודי לא נשארו חייבים ומסרו בתגובה: "ליברמן הוא פטפטן בלתי נלאה, שיתמקד בחיסול הנייה במקום להתנדב להקים פלסטין על כביש 6״.

 

תגובת סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי לדברי ליברמן: "ציבור הבוחרים הימני ידע לשפוט לאורך זמן מי משחק בקולות הימין ושובר שמאלה כשנוח לו בשביל כותרת ומי באמת פועל כדי לממש את ערכי הימין הישראלי. כסגנית שר החוץ אני מודעת לגודל הרגישות של תקופת המעבר בין ממשלים וחשוב בעת הזאת לא לייצר ספינים מזיקים."

 

בעקבות הפרשה יזמה ח"כ זהבה גלאון דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון על עסקת הצוללות: "החשדות לניגוד עניינים ושחיתות חמורים במיוחד לאור העובדה שהעסקה נרקמה חרף התנגדותם המפורשת של מערכת הביטחון וצה״ל. במסגרת דיון בוועדה יתאפשר לכל הגורמים לנמק את הסיבות להתנגדות".