בשלב זה לא דווח כי נמצאו חומרי נפץ. מטוס של חברת "טורקיש איירליינס" (ארכיון)
בשלב זה לא דווח כי נמצאו חומרי נפץ. מטוס של חברת "טורקיש איירליינס" (ארכיון)
,רויטרס

מטוס "טורקיש איירליינס" שינה מסלול בעקבות איום כי הוא נושא פצצה

בעקבות דיווח על פצצה, נאלץ מטוס נוסעים של חברת התעופה הטורקית שעשה דרכו מניו יורק לאיסטנבול לנחות בקנדה. הוא נבדק בנמל התעופה "האליפקס" ולאחר כמה שעות הוכרז כי לא נמצאו חומרי נפץ על המטוס. במקביל נמשכת הכוננות הגבוהה בבריסל, זאת מחשש שיבוצע בעיר פיגוע הדומה בעצמתו לזה שאירע בפריז

איום הטרור ממשיך לגרום לבהלה ברחבי העולם. מטוס נוסעים של חברת התעופה הטורקית "טורקיש איירליינס", שעשה דרכו הבוקר (ראשון) מניו יורק לאיסטנבול, אולץ לנחות בנמל התעופה "הליפקס" שבקנדה לאחר שהתקבל איום כי הוא נושא פצצה.

 

כוחות ביטחון גדולים חיכו למטוס עם נחיתתו בנמל התעופה שבמזרח קנדה. הנוסעים פונו ולאחר כמה שעות של בדיקות הוכרז כי לא נמצאו חומרי נפץ על המטוס.

 

במקביל, הכוננות הגבוהה בבירת בלגיה בריסל נמשכת גם הבוקר, לאחר שאתמול התבצעו לאורך היום חיפושים נרחבים אחר מחבלים החשודים כי ינסו לבצע בעיר פיגוע בעל מאפיינים דומים לזה שבוצע בפריז לפני כשבועיים.

 

 

חשש כי יבוצע פיגוע גדול ממדים בבלגיה. שכונת מולנבק שבבריסל
 

חשש כי יבוצע פיגוע גדול ממדים בבלגיה. שכונת מולנבק שבבריסל(רויטרס)

 

על פי ההערכות, סלאח עבד אל-סלאם, אחד המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בצרפת, שוהה בעיר והסריקות מתמקדות במציאתו. על פי דיווחים מקומיים, משטרת בלגיה מחפשת אחר מחבל נוסף שמתחבא בעיר.

 

אירועים אלה מתרחשים על רקע פשיטה שערכה המשטרה בפרבר מולנבק שבבריסל בסוף השבוע אחרון. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי במבצע נמצאו חומרי נפץ וחומרים כימיים - מה שהוביל להעלאת הכוננות בעיר מחשש למתקפת טרור בעיר.