מחמד שאכר מוחמד טרדה, המחבל מפיגוע הדקירה בקריית גת
מחמד שאכר מוחמד טרדה, המחבל מפיגוע הדקירה בקריית גת
,חדשות 10

בתום שעות של חיפושים: נעצר המחבל מפיגוע הדקירה בקריית גת

בתום שעות של חיפושים ברחובות, בכבישים וברכבים באזור נתפס מחמד שאכר מוחמד טרדה, פועל בנייה מחברון שעל פי החשד דקר ארבעה בני אדם מוקדם יותר בקריית גת ופצע אותם באורח בינוני. יחד עמו נעצרו שניים נוספים החשודים כסייענים. בעקבות סיום האירוע, הלימודים בקריית גת יתקיימו מחר כרגיל

בתום שעות של סריקות, שכמעט והביאו להוראה על ביטול הלימודים מחר בעיר, נתפס הלילה (שבת) בחצר של מבנה נטוש המחבל שדקר ארבעה בני אדם בקריית גת באורח בינוני. באמתחתו נמצאה הסכין ששימשה לביצוע הפיגוע ועל בגדיו נמצאו כתמי דם.


מדובר במחמד שאכר מוחמד טרדה, שוהה בלתי חוקי מחברון שהועסק כעובד באתר בנייה סמוך. המשטרה הודיעה כי נעצרו עמו שני מעורבים החשודים כסייענים, אם כי טיב סיועם למחבל אינו ברור בשלב זה. החשודים הועברו לחקירה בשב"כ.


בעקבות לכידת המחבל הודיעו במשטרה על סיום האירוע, מה שמעיד על כך שהלימודים בעיר יתקיימו מחר כסדרם. זאת, לאחר שמוקדם יותר יצאה הנחיה לבטל את כל הטיולים המתוכננים מחשש לביטחון התלמידים.

 

 

המבנה הנטוש בו הסתתר המחבל מקריית גת
 

המבנה הנטוש בו הסתתר המחבל מקריית גת(אלמוג בוקר)

 

המצוד אחר המחבל החל בשעה 18:30, אז דווח כי הדוקר החל את מסע הדקירות באצטדיון הכדורגל ולאחר מכן נמלט מהמקום. במשך שעות חסמו השוטרים את הכבישים ביציאה מהעיר ובדקו רכב אחר רכב, בניסיון לאתר את האחראי למסע הדקירות.

 

במהלך האירוע, אף חילצה המשטרה מתוך ההמון בן מיעוטים, תושב שגב שלום, שהותקף ונפגע קל על אף שלא היה המחבל באירוע. בתיעוד התקיפה ששודר בחדשות 10 נראים התושבים בועטים באזרח ומקללים אותו, בעוד אחרים מנסים להגן עליו ולהסביר שהוא אינו המחבל.

 

באירוע נפגעה אישה אחת באורח בינוני עד קשה, שניים נוספים נפגעו באורח בינוני ואדם נוסף נפגע באורח קל-בינוני. בהמשך השתפר קמעה מצבה של הנפגעת הקשה והוגדר בינוני. כל הנפגעים מאושפזים בבית החולים ברזילי.