הכלכלב דובריניה
הכלכלב דובריניה
,אינסטגרם @eialeks

רוסיה תעביר לצרפת כלבלב "לאות סולידריות" בעקבות מות הכלבה המשטרתית בפשיטה בפריז

"מתנה זו מבטיחה לכן את המוכנות שלנו לשתף פעולה במלחמה בטרור", כתב שר הפנים הרוסי למקבילו הצרפתי במכתב שפורסם בסוף השבוע ברשת RT, בעקבות מות הכלבה דיזל שהביא לגל של הודעות תמיכה ברשתות החברתיות. שם הכלבלב – דובריניה, "על שם האביר המיתולוגי בתרבות הרוסית, שמסמל נדיבות, אומץ ועזרה נטולת פניות"

שר הפנים הרוסי, ולדימיר קולוקולצב, הודיע היום (שבת) כי כמחווה של תמיכה, מתכוונת מדינתו לשלוח כלבלב רועים גרמני למשטרה הצרפתית שאיבדה השבוע את דיזל בת ה-7 במהלך הפשיטה על פרבר סאן דני שבפריז.


במכתב שהעביר למקבילו הצרפתי ברנרד קזניוב, הצהיר קולוקצב כי העברת הכלכלב "מבטיחה לך את המוכנות שלנו לשתף פעולה במלחמה בפשע ובטרור", דברי השר כפי שצוטטו ברשת RT.

 

"לכלבלב קוראים דובריניה, על שם האביר המיתולוגי שמסמל עבורנו כוח, נדיבות, אומץ ועזרה נטולת פניות. הוא נשלח לצרפת כסמל לסולידריות עם העם הצרפתי והמשטרה במלחמתם בטרור", הוסיפה דוברת השר אלנה אלקסייבה בתמונה שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה.

 

לבבותיהם של רבים נשברו כאשר משטרת צרפת דיווחה על מותה של דיזל, ההרוגה היחידה מקרב כוחות הביטחון בפשיטה בפריז בה נהרג מתכנן מתקפת הטרור. הפצת תמונתה של הכלבה בטוויטר הביאה לגל של הודעות תמיכה במשטרה, כמו גם של תמונות כלבים המלוות בהאשטאג #JeSuisDiesel.