כוננות בפריז גם היום
כוננות בפריז גם היום
,רויטרס

החקירה מתרחבת: מה עשה המחבל הנמלט מפריז באוסטריה?

המשטרה בפריז הגיעה לחדר המלון שבו שהה המחבל הנמלט מהטבח בסוף השבוע. במקביל התגלה כי בחודש ספטמבר הגיע לאוסטריה דרך גרמניה. באאכן דווח על מעצרם של שלושה חשודים ומגדל אייפל נסגר שוב למבקרים

חקירה חוצת גבולות: שוטרי המשטרה בצרפת הגיעו לדירת המסתור וחדרי המלון שהם שהו המחבלים שביצעו את הטבח בפריז בסוף השבוע. העיתון "לה פואה" דיווח היום (שלישי) כי המחבל הנמלט סאלח עבדסלאם השתכן במלון באלפורטוויל, פרבר בדרום פריז, בלילה שלפני המתקפה והזמין את החדר באמצעות כרטיס האשראי שלו. עבדסלאם, אחיו של אחד המחבלים המתאבדים, נמלט מצרפת לבלגיה ומקום הימצאו אינו ידוע.

 

לדברי העיתון, עבדסלאם הזמין שני חדרים במלון יומיים לפני המתקפה. הוא לא תועד במצלמות האבטחה אולם משטרת צרפת טוענת כי נמצאו שרידי דנ"א שלו במלון. בחדרו נמצאו מגשי פיצה, מזרקים ומבחנות. לה פואה מסר כי ייתכן שהמזרקים קשורים להכנת חומרי החבלה, אולם קיימת גם האפשרות שהם קשורים לשימוש בסמים.

 

במקביל, לפי הדיווח בעיתון "ליברסיון", נמצאה דירה נוספת ברובע בוביני שבצפון פריז, לא רחוק מהסטאד דה פראנס. המשטרה פשטה על הדירה ביום ראשון בלילה. העיתון דיווח כי המחבל איברהים עבדסלאם, אחיו של סאלח, שכר את הדירה ב-10 בנובמבר למשך שבוע. בדירה השתכנו שלושה בני אדם ואמרו לבעל הנכס כי הם עובדי חברת אבטחה בלגית.

 

<blockquote class="twitter-tweet" lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Hotel in Alfortville Paris where wanted terror suspect Salah Abdeslam rented 2 rooms. He is still on run. <a href="https://t.co/lWneV34pWp">pic.twitter.com/lWneV34pWp</a></p>&mdash; Jonathan Rugman (@jrug) <a href="https://twitter.com/jrug/status/666575541840031744">November 17, 2015</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

פרחים ונרות מחוץ לתאטרון בטקלאן בפריז
 

פרחים ונרות מחוץ לתאטרון בטקלאן בפריז(רויטרס)

 

 

מגדל אייפל מואר בצבעי הלאום, אמש. נסגר שוב למבקרים
 

מגדל אייפל מואר בצבעי הלאום, אמש. נסגר שוב למבקרים(רויטרס)

 

בינתיים, הרשויות באוסטריה דיווחו כי עבדסלאם נכנס לשטח המדינה במהלך החודש שעבר דרך הגבול עם גרמניה. בניגוד לדיווחים על מעורבותו בפיגוע המשולב של אזרח סורי שנכנס לאירופה דרך יוון ועשה את דרכו לצרפת, במקרה זה עבדסלאם, בעל האזרחות הבלגית, עשה את המסלול ההפוך. משרד הפנים האוסטרי דיווח כי הוא נכנס לשטח המדינה ב-9 בספטמבר עם אדם נוסף שלפי שעה לא נמצא קשר בינו לבין מתקפת הטרור.

 

שרת הפנים האוסטרית, יוהאנה מיקל-לייטנר, אמרה לתחנת הרדיו של רשת ORF כי עבדסלאם עורר את תשומת הלב של הרשויות שעצרו את רכבו במעבר הגבול. "הוא אמר כי הוא נוסע לחופשה בווינה, אבל אין כל פרטים נוספים", היא ציינה. "עכשיו השאלה היא איפה הוא שהה באוסטריה ומה הייתה מטרתו".

 

בתוך כך, כלי תקשורת בגרמניה דיווחו  כי שלושה בני אדם החשודים במעורבות במתקפת הטרור, בה נרצחו 129 בני אדם, נעצרו בעיירה אלסדרוף שבמערב המדינה, סמוך לעיר אאכן, השוכנת ליד הגבול עם הולנד ובלגיה. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, החשודים הם שני גברים ואישה אחת. "לאחר שקיבלנו מידע, עצרנו שתי נשים וגבר", מסרה דוברת המשטרה בגרמניה וסירבה למסור פרטים נוספים.

 

בפריז עצמה, המתח נשמר. בשעות הצהריים הודיעו הרשויות על סגירתו מחדש של מגדל אייפל למבקרים - יממה בלבד אחרי שנפתח מחדש בעקבות סגירתו בצל מתקפת הטרור. עם זאת, לא נמסרה הסיבה שבגינה התקבלה ההחלטה.