"דאע"ש מרגיש כי הלחת גובר". שר החוץ האמריקני קרי
"דאע"ש מרגיש כי הלחת גובר". שר החוץ האמריקני קרי
,רויטרס

קרי: "דאע"ש מרגיש את הלחץ ומאבד אחיזה בשטחים במזרח התיכון"

שר החוץ האמריקני נועד עם נשיא צרפת על רקע מתקפת הטרור שאירעה בסוף השבוע בפריז, וטען כי פעולות קואליציית מדינות המערב בסוריה ובעיראק מחלישות משמעותית את דאע"ש. "אני בטוח שבמהלך השבועות הקרובים דאע"ש ירגיש כי הלחץ גובר", טען קרי. עוד הוא אמר כי ייתכן ומלחמת האזרחים בסוריה רחוקה רק כמה שבועות מסיומה

המאבק ב"מדינה האסלאמית". שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, נועד היום (שלישי) בפריז עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד, זאת על רקע מתקפת הטרור הרצחנית שהכתה בבירה הצרפתית ביום שישי האחרון.

 

לדבריו, שיתוף הפעולה בין מדינות המערב בתקיפות בסוריה ובעיראק מביא להיחלשותו של ארגון הטרור. "רמת שיתוף הפעולה לא יכולה להיות גבוהה יותר", הוא אמר, "הסכמנו כי נחליף יותר מידע ואני בטוח שבמהלך השבועות הקרובים דאע"ש ירגיש כי הלחץ גובר".

 

"הם מרגישים את זה כבר היום, הם הרגישו את זה גם אתמול ובשבועות האחרונים", הוסיף שר החוץ האמריקני, "השתלטנו על שטח גדול יותר, דאע"ש מאבד אחיזה בשטחים במזרח התיכון".

 

בנוסף אמר קרי כי ייתכן ומלחמת האזרחים בסוריה נמצאת רק כמה שבועות מסיומה, זאת בעקבות התקדמות שהושגה לדבריו בשיחות הפסגה שנערכה בווינה בסוף השבוע האחרון. לדבריו, בתחילת חודש דצמבר צפויה להיערך פגישה בערב הסעודית, בנוכחות גורמי אופוזיציה סוריים ונציגים ממשלתו של אסד, שם יחלו במשא ומתן לחתימת ההסכם.

 

 

 

ייפגש עם אובמה בשבוע הבא. נשיא צרפת פרנסואה הולנד
 

ייפגש עם אובמה בשבוע הבא. נשיא צרפת פרנסואה הולנד(רויטרס)

 

בנוסף אישר קרי כי נשיא צרפת יערוך בשבוע הבא ביקור בארצות הברית וייפגש עם מקבילו ברק אובמה. מוקדם יותר הבוקר ביצעה צרפת תקיפה נוספת נגד מטרות דאע"ש בעיר א-רקה שבסוריה. זאת לאחר מתקפות אוויריות שביצעה ב"בירת דאע"ש" בסוריה לפני יומיים.

 

הלילה אמר ראש סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, ג'וש ברנן, כי יש לצפות לפעולות טרור נוספות מדאע"ש. "זה לא משהו שתוכנן במשך ימים בלבד, זה תוכנן לדעתי באופן מכוון ומדויק במשך כמה חודשים, כדי לוודא שיש בידיהם את האפשרות, הנשק, המטענים וחגורות הנפץ", הוא טען. "לכן אני מניח שזו לא פעולות הטרור היחידה שדאע"ש מתכננים בקרוב".