צרפת שוב תקפה בסוריה; ראש ה-CIA: צפויות פעולות טרור נוספת מצד דאע"ש

מטוסי חיל האוויר הצרפתי שוב תקפו בעיר א-רקה, הנחשבת לבירת דאע"ש בסוריה. צרפת גם הודיעה שתשלח נושאת מטוסים למזרח התיכון. ראש סוכנות הביון האמריקנית אמר כי הוא סבור שזו לא פעולת ה טרור היחידה שארגון הטרור מתכנן בתקופה הקרובה. המחבל הנמלט ברח עם משתפי פעולה נוספים?

צרפת שוב תקפה הלילה (שלישי) יעדים של דאע"ש בסוריה, וזאת בתגובה למתקפת הטרור שביצע הארגון בפריז ביום שישי האחרון. מטוסי חיל האוויר הפציצו בעיר א-רקה, הנחשבת לבירת ארגון דאע"ש במדינה. בנוסף הודיעה צרפת כי תשלח נושאת מטוסים למזרח התיכון.

 

בתוך כך, ראש סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, ג'ון ברנן, אמר הלילה כי יש לצפות לפעולות טרור נוספות מדאע"ש. "זה לא משהו שתוכנן במשך ימים בלבד, זה תוכנן לדעתי באופן מכוון ומדויק במשך כמה חודשים, כדי לוודא שיש בידיהם את האפשרות, הנשק, המטענים וחגורות הנפץ", הוא טען. "לכן אני מניח שזו לא פעולות הטרור היחידה שדאע"ש מתכננים בקרוב".

 

במקביל, כוחות הביטחון הצרפתיים איתרו דירה בשכונת בוביני שבפריז, שנשכרה ככל הנראה על ידי המחבלים כדי לתכנן את שרשרת הפיגועים. כמו כן, במערכת הביטחון במדינה קיים חשש כי המחבל הנמלט סלאח עבד אל-סלאם ברח יחד עם משתפי פעולה נוספים.

 

בעקבות האירועים האחרונים הוחלט גם לבטל את משחק הכדורגל בין בלגיה לצרפת, שהיה אמור להיערך הערב בבירת בלגיה בריסל. באצטדיון וומבלי שבלונדון ייערך הערב כמתוכנן משחק הידידות בין אנגליה לצרפת, כאשר באזור יוצבו כוחות ביטחון גדולים.

 

 

אותרה דירה שככל הנראה נשכרה על ידי המחבלים. שוטרים בפריז
 

אותרה דירה שככל הנראה נשכרה על ידי המחבלים. שוטרים בפריז(רויטרס)