פליטים סורים במקדוניה (ארכיון)
פליטים סורים במקדוניה (ארכיון)
,רויטרס

משרד החוץ האמריקני: אין שינוי בתכנון לקלוט 10,000 סורים

שלושה ימים אחרי מתקפת הטרור בה נהרגו 129 בני אדם בפריז ביום שישי האחרון, ארצות הברית הודיעה כי האירועים לא ישנו את כוונתה לקלוט אלפי פליטים סורים. "הפליטים שיקלטו במדינה יהיו רק כאלו שעבדו את הבדיקות הביטחוניות הקפדניות ביותר", אמר דובר משרדו של ג'ון קרי. במקביל, סקר של רויטרס מצא כי 63% מהציבור האמריקני חוששים שמתקפה זהה לזו שהתרחשה בפריז יכולה להתממש גם אצלם

ארה"ב לא משנה גישה כלפי הפליטים הסורים בעקבות הטרור בפריז. משרד החוץ האמריקני הודיע הלילה (שני) כי אין כל שינוי בתכנון לקלוט 10,000 פליטים סורים בשנה הקרובה. זאת לאחר אירועי הטרור בפריז ביום שישי האחרון בהם נהרגו 129 בני אדם בשמונה אירועים שונים.

 

"הפליטים שייקלטו יהיו רק כאלה שיעברו את הבדיקות הביטחוניות הקפדניות ביותר. אנחנו סבורים שנוכל לעשות זאת תוך שמירה על הביטחון ובדרך שתשמר ותשקף את הערכים האמריקנים", הסביר דובר משרד החוץ האמריקני, מארק טונר.

 

זמן קצר לאחר ההודעה הזו של משרדו של שר החוץ ג'ון קרי, הודיע הסנטור הרפובליקני ראנד פול כי הוא מתכוון להגיש הצעת חוק שתחסום את כניסת הפליטים הללו. פול הסביר כי בכוונתו להעלות הצעת חוק שתדרוש לשלול ויזה מאזרחים של כ-30 מדינות שמכילות בתוכן פעילות ג'יהאד, לדבריו.

במקביל, סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה סקר שביצעה בקרב הציבור האמריקני ולפיו החשש בארצות הברית עולה גם הוא. 63% אחוז מהנשאלים ענו כי הם חוששים שמתקפת טרור זהה לזו שהתרחשה ביום שישי האחרון בפריז, עשויה להתרחש גם באחת מהערים האמריקניות.

 

רוב הנשאלים השיבו גם כי הם מעוניינים לראות את הממשל ומערכת הביטחון האמריקניים מגבירים את פעילותם נגד ארגון דאע"ש. 17% מהנשאלים האמריקנים השיבו כי טרור הוא הדאגה המרכזית שלהם. נתון נמוך, אך מעיד על עלייה יחסית מתשעה אחוזים שהיו בסקר הקודם.