סקר: ציון הישראלים לנתניהו בהתמודדות מול גל הטרור - נכשל

חודש וחצי מאז החל גל הטרור להכות בישראל, אזרחיה היהודים אינם שבעי רצון מאופן טיפול הממשלה במצב. רק 2% נותנים לראש הממשלה ציון 10, בעוד שפי חמישה נתנו את הציון 0. ליברמן נתפס כאדם המתאים ביותר להתמודדות עם הטרור, כשאחריו נתניהו ובנט

חודש וחצי חלף מאז החל גל הטרור להכות ברחבי ישראל, הממשלה נקטה בשורה של צעדים בניסיון להנמיך את גובה הלהבות ולהחזיר את תחושת הביטחון לרחובות, אולם סקר שנערך עבור חדשות 10 ופורסם הערב (שישי) מצביע על כך שמרבית אזרחיה היהודים של המדינה מרגישים שראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשל בטיפול בגל הטרור.

 

סקר שנערך על ידי פרויקט מדגם בהנהלתו של דר אריאל אילון ובפיקוחו של הפרופסור קמיל פוקס עבור התוכנית "שישי" בקרב 504 איש המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בישראל, מצביע על כך שרק 2% מהנשאלים העניקו לנתניהו את הציון המקסימלי (10) בטיפול בגל הטרור, בעוד שפי חמישה (10%) העניקו את הציון המינימלי - אפס.

 

 

 

(חדשות 10)

 

 

 

(חדשות 10)

 

 

 

(חדשות 10)

 

10% מהנשאלים העניקו לנתניהו ציון 2 על התמודדותו עם גל הטרור, 14% העניקו את הציון 5 ועוד 15% את הציון 6. בסך הכל 40% מהנשאלים העניקו ציון גבוה מ-5 לנתניהו, בעוד שהציון הממוצע עמד על 4.5 - נכשל.

 

לאור זאת, בחן הסקר בקרב הנשאלים מי לדעתם המתאים ביותר במערכת הפוליטית הנוכחית להתמודדות עם גל הטרור. בראש הרשימה עומד יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שקיבל תמיכה מ-39% מהנשאלים. במקום השני, אולם בפער ניכר, ממוקם ראש הממשלה (16%), ואחריו יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט (15%), ושר הביטחון, משה (בוגי) יעלון עם 13%. יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, זוכה לתמיכה של 11%, בעוד יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, נתמך על ידי 5%.

 

הסקר גם ביקש לבחון את עמדתם של אזרחיה היהודים של ישראל בנוגע לעלייתם של מתפללים יהודים להר הבית - אחת הסוגיות שהציתה את גל הטרור. 42% מהנשאלים אמרו כי הם מתנגדים למתן אפשרות ליהודים להתפלל במקום הקדוש, לעומת 36% שאמרו שהם בעד. קצת יותר מחמישית מהנשאלים (22%) אמרו כי אין להם דעה בנושא.