המתחזה למחבלת שוחררה: "היה אפשר לקחת ממני את הסכין, לא היה צריך לירות"

אחרי שחרורה ממעצר, אסראא עאבד דיברה לראשונה על ניסיון הפיגוע שיוחס לה וטענה כי לא היה כל צורך לפצוע אותה. "כל הסרטונים מראים שאני לא הייתי מסוכנת", היא טענה. "הם היו יכולים לבוא ולקחת את הסכין"

"הם היו יכולים לבוא לקחת את הסכין, לא היו צריכים לירות". אסראא עאבד, תושבת נצרת שנחשדה בכוונה לבצע פיגוע בתחנה המרכזית בעפולה לפני כשלושה שבועות, שוחררה למעצר בית וסיפרה הערב (חמישי) לראשונה את גרסתה לאירועים.

 

"לא איימתי על אף אחד ולא התכוונתי לפגוע באף אחד", טענה עאבד עם שחרורה ממעצר. "היו יכולים לקחת ממני את הסכין בלי לפגוע בי. בכל זאת אני לא כועסת על אף אחד. אני בוגרת הטכניון ורוצה עם התעודה שלי לתרום לחברה ולהמשיך לחיות בשלום ובשקט עם כולם".

 

לדבריה, "המעצר היה קשה. הייתי לבד בחדר, לא יכולתי לפגוש את ההורים שלי ולחבק אותם, הייתי מנותקת מכולם. עדיין יש לי כאבים ואני לוקחת כדורים נגד כאבים אבל המצב שלי משתפר מיום ליום. עכשיו אחרי שהשתחררתי אני מרגישה טוב, מקווה שתהיה לי התחלה חדשה וטובה עם ההורים ועם כל מי שאני מכירה". 

 

 

עאבד בתיעוד הירי לעברה, בחודש שעבר
 

עאבד בתיעוד הירי לעברה, בחודש שעבר()

 

בחודש שעבר עאבד הגיעה לתחנה המרכזית בעפולה כשברשותה סכין, ונורתה לאחר שנראה היה כי ניסתה לדקור חייל. בפרקליטות מחוז צפון החליטו שלא להאשים את עאבד בביצוע פיגוע, וכתב האישום שהוגש לבסוף נגדה פלילי ולא ביטחוני, בגין עבירות של החזקת סכין ואיומים.

 

היום החליט בית משפט השלום בנצרת לשחרר את אסראא למעצר בית. שופט בית המשפט המחוזי בנצרת עאטף עילבוני קבע בהחלטתו ש"אם המדינה לא מצליחה לספק לנאשמת מסגרת חלופית, זה לא אומר שמעצרה הוא הפתרון. הצעירה זקוקה לעזרה, צריך להושיט לה יד. יש כאן צעירה שנפשה זועקת לעזרה. חברה אנושית חייבת לקחת סיכונים אנושיים כדי להגיע לתוצאה הטובה".