החיילים פתחו במרדף אחר המחבל. זירת ניסיון הפיגוע באזור חברון
החיילים פתחו במרדף אחר המחבל. זירת ניסיון הפיגוע באזור חברון
,הצלה יו"ש / חל"צ

סוכל ניסיון פיגוע דקירה באזור חברון: המחבל נורה, אין נפגעים

מחבל ניסה לדקור חיילים בצומת בית ענון שבאזור חברון ונורה על ידי לוחמי משמר הגבול שסייעו לכוח. הוא נהרג במקום. אין נפגעים מלבדו. מאוחר יותר נודע כי המחבל הוא פאדי חסאן עבאס, צעיר בן 24 המתגורר בכפר שעיר

סוכל ניסיון פיגוע דקירה. מחבל ניסה לדקור היום (ראשון) חיילים בצומת בית ענון שבאזור חברון. הוא נורה על ידי כוח משמר הגבול ששהה במקום ונהרג. אין נפגעים מלבדו.

 

מתחקיר מערכת הביטחון בנוגע לאירוע עולה כי במהלך הפרות סדר סמוך לכפר בית ענון הגיח המחבל כשהוא חמוש בסכין, וניסה להגיע לכוח לוחמי צה"ל מגדוד חרוב שהוצבו במקום.

 

החיילים זיהו את המחבל והחלו לבצע מרדף אחריו, ובמקביל שני לוחמי משמר הגבול שעמדו בסמוך לאירוע הבחינו כי הוא רץ לעברם כשהסכין שלופה בידו. בשלב זה השניים ירו בו למוות. בשלב מאוחר יותר כי המחבל הוא פאדי חסאן עבאס, צעיר בן 24 המתגורר בכפר שעיר שבאזור חברון.

 

 

 

ניסיון הפיגוע אירע במהלך הפרות סדר במקום. זירת ניסיון הפיגוע בצומת בית ענון
 

ניסיון הפיגוע אירע במהלך הפרות סדר במקום. זירת ניסיון הפיגוע בצומת בית ענון(הצלה יו"ש / חל"צ)

 

מוקדם יותר פורסם כי תושב היישוב הפלסטיני אבו דיס נעצר היום (ראשון) בחשד כי סייע למחבל שביצע את פיגוע הדקירה בעיר העתיקה בחודש שעבר, בו נרצחו אהרן בניטה והרב נחמיה לביא ז"ל.

 

על פי החשד, הוא העביר את המחבל לירושלים, קנה לו סכין והדריך אותו כיצד לבצע את הפיגוע. עוד עולה מחקירתו כי השניים הוציאו לפועל את הפיגוע מכיוון שלא הורשו להיכנס למסגד אל-אקצא.

 

במהלך הפיגוע שבוצע ב-3 באוקטובר דקר המחבל גם את אודל בניטה, רעייתו של אהרן בנט, שנפצעה באורח קשה. המחבל בן ה-19 שתקף את השלושה נורה למוות על ידי כוחות ביטחון שפעלו במקום.