כתב אישום: ניסה לרצוח ערבים בסכין על רקע גזעני

שלמה פינטו, בן 32 מקרית אתא, מואשם הבוקר בבית המשפט המחוזי בחיפה בנסיון רצח על רקע גזעני. לפני כשלושה שבועות, על פי כתב האישום, דקר פינטו את אוריאל רזקן בסניף שופרסל דיל בעירו, משום שחשב שהוא ערבי

האישום: נסיון לרצח ערבי על רקע גזעני. שלמה פינטו, בן 32 מקרית אתא, הוא היהודי שתכנן לבצע פיגועי דקירה בעירו נגד ערבים לפני כשלושה שבועות. הבוקר (ראשון) הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה, לאחר שתקף בטעות יהודי, שנראה לו כערבי.

 

על רקע גל הטרור, כך בכתב האישום, החליט פינטו לנקום בערבים, ולעודד אחרים לבצע מעשי נקם דומים. לפני כשלושה שבועות, יצא מביתו עם סכין מטבח, סכין יפנית ופטיש, ונסע לרחוב זבולון במרכז עירו, במטרה לאתר אדם ממוצא ערבי, ולגרום למותו. פינטו מואשם גם בהחזקת סכין.

 

החביא את הסכין בשרוול

 

את הסכין החביא המחבל, על פי כתב האישום, בשרוול הימני של חולצתו, ואז הבחין ברחוב באדם שנראה לו ערבי, בן 22, ושנכנס לסניף בנק מקומי. הנאשם המתין מחוץ לבנק שהאדם השני ייצא, וכשזה התעכב, חיפש קורבן אחר בסמוך לחנות שופרסל דיל שבמתחם איקאה בעיר, "מאחר שסבר כי בסופרמרקט עובדים ערבים רבים, ושם יוכל לממש את תוכניתו".

 

 

שלמה פינטו, בן 32 מקרית אתא, מואשם בדקירת יהודי שחשב לערבי
 

שלמה פינטו, בן 32 מקרית אתא, מואשם בדקירת יהודי שחשב לערבי(ללא)

 

בשעה 12:15 נכנס פינטו לחנות, הבחין במתלונן אוריאל רזקן שסידר מוצרים במחלקת הקפואים, עצר במעבר מקביל, ולאחר שהשתכנע כי המתלונן ערבי, החליט לדקור אותו במטרה לגרום למותו - באיזור המותן, הגב התחתון והכתף. המתלונן החל לברוח, פינטו התקרב אליו שוב, ואז חסם הקורבן את דרכו באמצעות עגלה, ופינטו נמלט מהמקום.

 

"שמעתי אותו צועק 'מגיע לכם, מגיע לכם'", סיפר רזקן יום לאחר מכן לתוכנית "5 עם רפי רשף", "באותו רגע הסתובבתי אליו, דחפתי אליו את העגלה ומנעתי ממנו לדקור אותי שוב. צעקתי 'אני יהודי, אני יהודי' - אבל הוא לא ברח".