BETA

22.05.2015

22:25

עודכן:

"רונאל לא סופר אותך, את עכשיו איתנו. אין לך אופציות". כך גויסה עדת המדינה בפרשת פישר. בלעדי

30 באפריל. הוריה של העוזרת האישית של עו"ד פישר מגיעים למשרדי מח"ש לשכנע את בתם לחתום על עסקת עדת המדינה נגד מעסיקה: "אם לא תחתמי, תצאי מפה אחרי חמישה ימים עם כתב אישום". לאחר שהסכימה להצעה, הבהירה לחוקרים: "אני לא זוכרת ולא יודעת הכל. זה נמשך שנים אחורה". החוקר השיב לה: "את עוזרת לנו ואנחנו עוזרים לך. את מקבלת חסינות תמורת העובדה שאת תופרת אותם"

יממה אחרי שנעצרה ביחד עם מעסיקה, עורך הדין רונאל פישר, וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, הגיעו למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים הוריה של העוזרת האישית של פישר. בסצינה שנראית כאילו נלקחה מהסרטים, ונחשפה הערב (שישי) לראשונה בחדשות 10, הם פעלו כדי לשכנע אותה לחתום על העסקה שתהפוך אותה לעדת המדינה בפרשה שתוביל לשורה ארוכה של חשדות חדשים בפרשה הסבוכה.

 

כשאביה ואמה של מי שתהיה עדת המדינה נכנסים לחדר החקירות, הם רואים את בתם יושבת ובוכה.

האב: די, תפסיקי לבכות. אני מבקש ממך להירגע. אני אבא שלך. אני רוצה להסביר לך דבר אחד. מה שקיבלתי עכשיו אף אחד לא קיבל. קיבלתי לבוא לראות אותך. תני לי לדבר איתך כמו גדולה. הכניסו אותך לקלחת מחורבנת. תפסיקי לרעוד. תתחילי להיות שפויה. את לא יודעת איפה את נמצאת. סעדה (סגן מפקד מח"ש - א"ג) אמר לי ש'לבת שלך יש כתב אישום'. תקשיבי לי. כתב אישום זה בית סוהר. הם אמרו לי 'קודם כל שתדאג לעצמה'. לא נכנסתי לפה לא בשביל להשלין ולא בשביל שום דבר.

עדת המדינה: רציתי להישאר שם בהרצליה. רציתי בגדים. אני מסריחה מהבוקר.

 

 

רונאל פישר.
 

רונאל פישר. "את תופרת אותו"(חדשות 10)

 

 

שלט המחלקה לחקירות שוטרים (ארכיון)
 

שלט המחלקה לחקירות שוטרים (ארכיון)(חדשות 10)

 

במהלך השיחה, מתחילים הוריה של עדת המדינה לעתיד לצאת נגד מי שהיה הבוס של בתם ומבהירים לה שהיא ניצבת עכשיו לבדה מול מערכת אכיפת החוק.

האם: אף אחד לא שם עליך זין.
האב: כולל רונאל וכולל ערן. אמרו לנו שרונאל היה צריך לקחת את כל התיק שלך עליו. הוא כבר מורשע. למה הוא לא לקח את זה עליו? את רוצה להסביר לי? אם לא תחתמי, תצאי מפה אחרי חמישה ימים עם כתב אישום. תצטרכי לקחת עורכי דין. אם תחתמי, את יוצאת עכשיו הביתה נקייה.
האם: אם לא, את גומרת את החיים שלך.
האב: אנחנו נחכה פה עד שישחררו אותך הביתה. בוא נדבר דוגרי. פתחו לכם את הטלפונים. היו שיחות שלך עם ערן.
עדת המדינה: זה לא הכל אני.
האב: הוא (מלכה - א"ג) כבר קיבל כתב אישום.. גם רות דוד תקבל כתב אישום. אני צריך לדאוג לך.
האם: תגידי לי למי את דואגת? למי את דואגת?
עדת המדינה: לעצמי.
האם: זהו, את לעצמך. אז קדימה.

האב: שאני לא אראה אותם יותר. טוב? בסדר? שהבת שלי תיכנס לבית סוהר בגללו? מה זה? את יוצאת היום ככה נקייה.

 

 

ערן מלכה.
 

ערן מלכה. "הוא כבר קיבל כתב אישום"(חדשות 10)

 

בסיום השיחה עם הוריה, נאותה העוזרת האישית של פישר לחצות את הקווים. הוריה יוצאים ומבשרים לאנשי מח"ש על ההחלטה לחדר נכנסים בחזרה חוקרי היחידה.

חוקר: הם (פישר ומלכה - א"ג) יסתדרו ביניהם. זה שותק וההוא מפיל אותך. אנחנו יודעים שאת יודעת. לא סתם את פה. אנחנו פותחים דף חדש עכשיו. יחסי אמון. בטלפון שלך יש כמעט הכל. אתך צריכה להגיד את כל האמת. מי היה, מה היה, מי העביר ובאלו נסיבות ותמורת האמת אנחנו מוכנים להחליק את התיק שלך.
עדת המדינה: אתם חושבים שאני יודעת הכל. יש דברים שהיו שם שנה, שנתיים, חמש שנים אחורה. לא את הכל אני זוכרת. שלא תחשבו שאני משקרת. יש דברים שלא באמת אני יודעת ולא זוכרת ולא עבר דרכי.

 

בתגובה, חוקר מח"ש מבהיר לעדת המדינה את התנאים להסכם: "תצטרכי לתפור את התיק של רונאל ושל ערן. את מבינה את זה? תמורת האמת תקבלי חסינות. בלי משחקים. האפשרות שלך לא להגיד הרבה יותר כואבת מהאפשרות שלך לתפור אותם וככה זה עובד".

 

עוד אמר לה החוקר: "את בחורה שלא עשתה כלום. לחקור אותך כמו שחוקרים עבריינים זה היה לי מאוד לא נעים. אבל מי שחשוד בתיווך לשוחד ככה מתנהגים אליו. זו עבירה של מאסר. של כלא. את מבינה? את צריכה לעשות את השיקול שלך. את מקבלת חסינות תמורת העובדה שאת תופרת אותם. זה צריך להיות ברור ועל השולחן. את עכשיו עוברת צד. אין יותר פישר שבין כה וכה לא סופר אותך ושם עלייך זין. אין יותר מלכה. את עכשיו איתנו. את עוזרת לנו ואנחנו עוזרים לך. זו החלטה קשה, החלטה כואבת, אבל אין לך אופציות".