הטלטלה בישראל ביתנו: חקירת המשטרה זירזה את פרישת אהרונוביץ'

פרישתו של השר לביטחון הפנים לא באמת הייתה מרצון והיא חלק ממהלך רחב של ליברמן, המעוניין לרענן את השורות במפלגה. אהרונוביץ' עצמו הודה בפני מקורביו שחש לא בנוח בעקבות ההתבטאויות של ליברמן בגנות המשטרה. וגם: סדקים בברית בין נתניהו לבין בנט

הפרישה של השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', מהחיים הפוליטיים לא תפסה את אנשי המפלגה בהפתעה גמורה. למרות נוסח ההודעה, הערב (שישי) ברור כי לא מדובר היה בפרישה מרצון וכי יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, הוא שהראה לאהרונוביץ' את הדרך החוצה, כחלק מתכניתו לרענן את השורות לקראת הבחירות.

 

מה שככל הנראה זירז את התהליך הוא חקירת המשטרה את פרשת השחיתות בישראל ביתנו. כזכור, ליברמן התבטא בחריפות נגד מערכת אכיפת החוק ובשל התנהלותה בחקירה, בין היתר גם נגד המשטרה שעליה מופקד אהרונוביץ'. מקורביו של השר סיפרו כי הוא עצמו הודה שחש לא בנוח בפורומים מפלגתיים על רקע ההשתלחויות במשטרה.

 

המתיחות בשבועות האחרונים ערערה את היחסים בין ליברמן לבין אהרונוביץ', מה שהסתיים היום בפרישתו של האחרון. כעת, מעניין יהיה לראות אם המפלגה תציג פנים חדשים לקראת הבחירות, לאחר שנפרדה גם מהשר הוותיק עוזי לנדאו שפרש אף הוא מהפוליטיקה. עד כה, מלבד העיתונאי שרון גל, לא הציגה ישראל ביתנו שחקני רכש משמעותיים.

 

 

כרגע, הוא הרכש המשמעותי ביותר של ישראל ביתנו. שרון גל
 

כרגע, הוא הרכש המשמעותי ביותר של ישראל ביתנו. שרון גל(בוצ'צ'ו)

 

ובתוך כך, מערכת הבחירות סיפקה שבוע נוסף עם לא מעט התפתחוית. השבוע חוותה הברית בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין הבית היהודי בראשות נפתלי בנט סדקים ראשונים. בראיון לחדשות 10, דיבר בנט על הצבת יעד של מפלגת שלטון עם 24 מנדטים, מה שמצביע על חוסר מחויבות לתיאום עם הליכוד.

 

בבית היהודי לא מרוצים מכך שראש הממשלה מתכחש להבנות שעליהן הכריז בנט בפורום סבן האחרון. נתניהו מעוניין לכוון את מסע הבחירו שלו אל הציבור הימני שמתחבט בין הליכוד לבין הבית היהודי, ולכן גם במפלגתו של בנט מכוונים לאותו הקהל באופן שעלול לגזול מנדטים ממפלגת השלטון. יחד עם זאת, בסביבתו של בנט הדגישו כי הוא מתכוון להקפיד שלא לתקוף את הליכוד.

 

במרכז תשומת הלב בשבוע הבא יעמדו הפריימריז במפלגת העבודה, כמובן על רקע האיחוד עם "התנועה" של ציפי לבני. ככל הנראה, האיחוד בין לבני לבין הרצוג ייקרא באופן סופי "המחנה הציוני". לאחר הפריימריז, תוצג רשימתה של המפלגה לכנסת ה-20.