גלנט וכחלון, הערב

גלנט הצטרף לכחלון והתנצל על פרשת הקרקעות

המועמד לתפקיד הרמטכ"ל לשעבר הצטרף כמספר 2 ברשימתת מפלגת "כולנו" והתנצל פומבית בפעם הראשונה על פרשת החשדות לפלישה לקרקעות ציבוריות בבניית ביתו. "עשיתי שגיאות. לא כך הדברים היו צריכים לקרות". כחלון תקף: "עם ימין ושמאל לא משלמים משכנתה ולא קונים מכולת"

למשה כחלון יש מספר 2 ברשימה: יו"ר מפלגת "כולנו" הציג הערב (חמישי) את הצטרפותו של האלוף (מיל') יואב גלנט לרשימתו במסיבת עיתונאים בכפר המכביה. במהלך הדברים שנשא גלנט, הוא גם התנצל בפעם הראשונה באופן פומבי על פרשת הקרקעות שהביאה לביטול מינויו לתפקיד הרמטכ"ל לפני ארבע שנים.

 

"בראייה לאחור, אני מצר על כך ויודע שלא כך היו צריכים הדברים לקרות", אמר גלנט על החשדות לפלישה לקרקעות ציבוריות במהלך בניית ביתו הפרטי בעמיקם. "נעשו שגיאות גם בהתנהלותי שלי ועליהם כידוע שילמתי. אילו קרו הדברים היום, הייתי נוהג אחרת. שמתי את הדברים מאחוריי ואני נושא עיני בתקווה אל העתיד".

 

גלנט ציין במסיבת העיתונאים כי לא התכוון להצטרף לפוליטיקה עד הקיץ האחרון. "השליחות שלי טרם הושלמה. באתי כדי להודיע על הצטרפות ל'כולנו' מתוך רצון לתרום מניסיוני לטובת מדינת ישראל ואזרחיה", אמר גלנט. "משוואת החוסן הלאומי מתחלקת לשלושה חלקים: ביטחון, כלכלה וחברה איתנה. אלו גורמים המשפיעים זה על זה. ללא ביטחון לא תיתכן בטיחות כלכלית. רבים סבורים כי תעדוף הביטחון ימנע מישראל לטפח כלכלה, ניתן לקיים מדינה בטוחה ומשגשגת בו זמנית".

 

כחלון הסביר במסיבת העיתונאים את ההחלטה לצרף את גלנט לרשימה: "אתם ודאי שואלים מה עושה גיבור ישראל במפלגה חברתית כלכלית. התשובה פשוטה: שנינו מאמינים בכל לבנו שבלי חוסן פנימי לא יהיה חוסן לאומי. ללא חוסן פנימי לא יהיה חוסן לאומי ושלא יבלבלו אתכם - הבחירות הקרובות הן לא בין ימין לשמאל, הבחירות האלה הן בין מי שמדבר לבין מי שעושה".

 

הוא גם ניצל את הבמה על מנת לשגר חצים לעבר יריביו הפוליטיים. "ראשי המפלגות ממשיכים עם אותן הבטחות, עם אותן מילים. הם חוזרים לימין ולשמאל בגלל הכישלון הצורב בטיפול בדיור וביוקר המחיה", תקף כחלון. "עם ימין ושמאל לא משלמים משכנתה ולא קונים מכולת.לפחות תשנו את המילים. לא הצלחתם לטפל בבעיות אז לפחות תשנו את המילים. גלנט פה כי הוא מבין שביטחון זה קודם כל סולידריות, אחוות לוחמים".