"צפויות עוד הדלפות מגמתיות", יו"ר ישראל ביתנו ליברמן
"צפויות עוד הדלפות מגמתיות", יו"ר ישראל ביתנו ליברמן
,חדשות10

ליברמן על חקירת ישראל ביתנו: "מהלך מתוכנן ומתוזמן היטב"

יו"ר ישראל ביתנו טען לפני ישיבת הממשלה כי התזמון בו החליטו המשטרה והפרקליטות לחשוף את פרשת השחיתות במפלגה נבחר בשל סמיכותו לבחירות. לדבריו הפרקליטות נוהגת במקרה זה בצורה שונה לעומת מקרים דומים, וזאת בגלל שמדובר בישראל ביתנו. "מעבר לזה שזה צורם זה נראה כמו איפה ואיפה", אמר ליברמן

עולה להתקפה. שר החוץ, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (ראשון) טרם ישיבת הממשלה לפרשת השחיתות במפלגתו וטען כי החפיפה בין מועד פרסום הפרשה לבחירות הקרובות אינה מקרית. "מדובר במהלך מתוכנן, מתוזמן היטב", אמר ליברמן.

 

"מדובר בחקירה מתואמת לחלוטין ללוח הזמנים של מערכת הבחירות. כנראה, לפחות ממה שראינו בתקשורת, צפויים עוד גלי מעצרים ועוד הדלפות, הדלפות מכוונות, מגמתיות, כשהצד השני מנוע מלהגיב", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו.

 

ליברמן ציין כדוגמא את הטיפול השונה של הפרקליטות בנוגע לתביעה שהגיש אב הבית לשעבר של בני הזוג נתניהו. "צרם לי במיוחד כשראיתי את התגובה של הפרקליטות בנוגע למשפטו של מני נפתלי, וראיתי את סגנית פרקליטת מחוז ירושלים מסבירה שבתקופת הבחירות צריך לנהוג ברגישות ובזהירות ולהימנע מההשפעות הפוליטיות של אותם מהלכים משפטיים", הוא אמר.

 

"היה מוזר מאוד שדווקא בנושא ישראל ביתנו קורה ההיפך - לחץ להאיץ ולהרחיב את החקירה. מעבר לזה שזה צורם זה נראה כמו איפה ואיפה. אני מכיר את פרקליט המדינה שי ניצן, מאוד ומעריך ומכבד את האיש, אני מקווה לשמוע ממנו הסבר מניח את הדעת", הוסיף שר החוץ.

 

"מה, פתאום דוד גודובסקי (ראש מטה ישראל ביתנו) הפך לפצצה מתקתקת? דב ליטווין עמד למכור את הסודות הכמוסים של מדינת ישראל לאיראנים?", המשיך ליברמן. "אני תומך בגישתה של סגנית פרקליטת מחוז ירושלים - צריך להיזהר, צריך לדחות".

 

 

זוכים לטיפול שונה מצד הפרקליטות? בני הזוג נתניהו
 

זוכים לטיפול שונה מצד הפרקליטות? בני הזוג נתניהו(REUTERS/Nir Elias)