ינון מגל הודיע על הצטרפותו לבית היהודי: "קיבלתי הבטחה למקום ריאלי"

העורך הראשי של אתר וואלה הודיע באופן רשמי על הצטרפותו למפלגה וישובץ באחד המקומות המשוריינים ברשימה עבור היו"ר נפתלי בנט. בראיון לתכנית הבוקר של אורלי וגיא סיפר מגל כי הוא אינו יודע באיזה מקום ישובץ אך קיבל הבטחה כי זה יהיה מקום ריאלי. "אני לא מתבייש לאהוב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל – הבית היהודי הוא ביתי", אמר מגל. על המגעים בין הצדדים דווח לראשונה אמש בתכנית "המטה המרכזי" בחדשות 10

עיתונאי נוסף מצטרף לפוליטיקה. העורך הראשי של אתר וואלה, ינון מגל, הודיע הבוקר (ראשון) על הצטרפותו למפלגת הבית היהודי. מגל ישובץ ברשימת המפלגה במסגרת המקומות המשוריינים של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. על המגעים בין הצדדים דווח אמש לראשונה בתכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10.

 

בראיון לתכנית הבוקר של אורלי וגיא אמר מגל כי עד שלא קיבל את ההחלטה מי שידע על ההתלבטות היה רק מנכ"ל האתר. "עוד אין מקום סגירה על מקום, נטשתי ג'וב בהבטחה שזה יהיה מקום ריאלי", סיפר מגל.

 

"בהתחלה פנו אליי ונתתי תשובה שלילית, בסוף חזרו אליי ביום שישי ואמרו לי שזה מה שמציעים ואמרתי שכן. אבל כל עוד רק התלבטתי אני לא חושב שיש לי מה להודיע שאני מתלבט", הסביר מגל את תקופת הלבטים שלו.

 

 

 

"הבית היהודי הוא ביתי". מגל(משה שי)

 

בהודעה המפלגה נמסר כי העיתונאי יכהן בנוסף "בתפקיד בכיר במטה ההסברה של הבית היהודי עד לבחירות". מגל (45) החל את דרכו העיתונאית כקריין וככתב בקול ישראל, משם עבר לשמש ככתב שטחים בגלי צה"ל, ולאחר מכן ככתב צבאי בערוץ 10.

 

בהמשך הוא כיהן במשך ארבע שנים כמגיש מהדורת "מבט" בערוץ הראשון, ובשנתיים האחרונות הוא משמש כאמור כעורך הראשי של אתר וואלה וכמגיש מהדורת החדשות באתר. בשירותו הצבאי היה מגל קצין בסיירת מטכ"ל. במסגרת שירותו הוא השתתף במספר מבצעים, בהם המבצע ללכידת השייח עובייד בלבנון.

 

בהודעת המפלגה נמסר כי "מגל, שאינו חובש כיפה, שומר שבת וילדיו לומדים במערכת החינוך הדתי". מגל מסר היום: "אני לא מתבייש לאהוב את ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל - הבית היהודי הוא ביתי".

 

יו"ר המפלגה בנט התייחס להצטרפותו של העיתונאי לרשימתו. "הבית היהודי הוא המקום הטבעי לכל מי שהזהות היהודית של המדינה בוערת בעצמותיו. ינון ספג אש מהתקשורת על עמדותיו ועמד עליהן גם כשהיה נוח לחשוב אחרת", טען בנט.

 

"הוא מצטרף ככוח חיזוק לכל מי שמתנגד להקמת מדינת טרור פלסטינית. ינון יעניק את העוצמה לבית היהודי, ומייצג מצביעים רבים חדשים שמצטרפים אלינו ומקבלים את ערכי הציונות הדתית - ולא מתנצלים על כך", הוסיף השר.