שיגור טיל איראני במפרץ הפרסי
שיגור טיל איראני במפרץ הפרסי
,רויטרס (ארכיון)

צבא איראן הודיע: "התחלנו לבצע ניסויים במזל"ט מונחה מטרה"

"יאסיר" מסוגל "להתאבד" על מטרות באוויר, ביבשה ובים והוגדר על ידי מפקד חיל הרגלים במדינה כלא פחות מ"פצצה ניידת". זהו היום השלישי מתוך שישה בו נערכים בו ניסויי שיגור נרחבים, וטרם ידוע איזו תכלית צבאית הוא מיועד לשרת

צבא איראן הודיע היום (שבת) כי פיתח לראשונה "מזל"ט מתאבד" והחל לבצע בו שיגורים ראשונים ליד מצר הורמוז שבכניסה למפרץ הפרסי.

 

"מדובר למעשה בפצצה ניידת", הסביר הגנרל אחמד רזה, מפקד חיל הרגלים המקומי. עוד הוא הסביר לתקשורת המקומית כי המזל"ט, שייקרא "יאסיר", עוצב על מנת להנחות את עצמו למטרות באוויר וביבשה, כמו גם ספינות בים.


זהו היום השלישי מתוך שישה בו נערך הניסוי הצבאי הגדול במדינה, וכוונותיה המדויקות של איראן לשימוש במזל"ט אינן ידועות לפי שעה.

 

 

מצעד צבאי בטהרן
 

מצעד צבאי בטהרן(רויטרס (ארכיון))

 

בנאום שנשא באו"ם בספטמבר השנה התריע ראש הממשלה נתניהו מפני האיום הצבאי מאיראן, גרס כי הרפובליקה האיסלאמית מסוכנת לא פחות מדאע"ש והתרה במדינות העולם שלא להאמין להצהרות האיראניות כי הם מגנים את הארגון הרדיקלי.


"רוחאני עמד כאן בשבוע שעבר והזיל דמעות תנין על התפשטות הטרור הבינלאומי. אל תתנו לאיראן להשלות אתכם במתקפת הקסם המזויפת שלה, מטרתה היחידה היא להסיר מכשולים בדרכה אל הפצצה", הוא אמר וציטט מתוך ספרו של שר החוץ האיראני מוחמד ג'אוואד זריף, בו נכתב כי לאיראן יש בעיה מהותית עם המערב וארצות הברית.