חיילת בגדוד צבר לחדשות 10: "המג"ד מעולם לא התחיל עם חיילות, זהו רצח אופי"

החיילת יצאה להגנתו של סא"ל לירן חג'בי, שבקרוב תתקבל ההחלטה אם להגיש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים והטרדה מינית של חיילות בגדוד. "עשו לו עוול תקשורתי, לירן עושה הכל מאהבה", טענה א'. יעלון: "מי שיסטה מהדרך ומהנורמות, לא יהיה פה"

על רקע החלטת הרמטכ"ל להדיחו מפיקוד על גדוד צבר של חטיבת גבעתי, יוצאת היום (חמישי) אחת החיילות בגדוד להגנתו של סא"ל לירן חג'בי וטוענת בראיון לחדשות 10 כי הוא מעולם לא הטריד מינית. לדבריה, מדובר בקונספירציה עליה אחראי סגנו של חג'בי שניסה להדיחו מהתפקיד.


"לירן בחיים לא התחיל עם חיילות בגדוד", טענה א', שהייתה עדה לפרשה ואף מסרה עדות במצ"ח בנושא. "מדובר בעלילות שווא, עושים לו רצח אופי". היא העידה כי חג'בי "הוא מפקד ענק ואדם מקסים, שעושה הכל מאהבה".


על אף התמיכה שקיבל מחלק מחייליו, הרמטכ"ל בני גנץ לא המתין והדיח את חג'בי מתפקידו, מה שצפוי לסתום את הגולל על קריירת הפיקוד שלו בצה"ל לאחר כ-18 שנים. כאמור, בקרוב תתקבל ההחלטה אם להגיש נגדו כתב אישום.

גם שר הביטחון, משה יעלון, נדרש לסוגיה ובטקס סיום קורס טייס אמר: "צה"ל הוא צבא ערכי ומוסרי שפועל לפי נורמות וקודים ללא פשרות. כשמתגלות חריגות, אנו מטפלים בהן בכל החומרה ומי שיסטה מהדרך לא יהיה איתנו".