אופיר אקוניס. "כישלונה של לבני נמשך כבר שנים"
אופיר אקוניס. "כישלונה של לבני נמשך כבר שנים"
,רפי קוץ

אקוניס תוקף: "הצמד בוז'י-לבני מסוכן למדינת ישראל"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הדיווחים לפיהם דרשה ציפי לבני משר החוץ האמריקני לדחות את החלטת האו"ם באשר להכרה במדינה פלסטינית עד לאחר הבחירות. "מעדיפה אינטרסים אישיים על פני לאומיים". איילת שקד: "זו חתרנות השמאל, אין דברים כאלה"


המערכת הפוליטית שוב סוערת, הפעם בעקבות הדיווחים לפיהם דרשה יו"ר התנועה ציפי לבני משר החוץ האמריקני ג'ון קרי לדחות את החלטת האו"ם באשר להכרה במדינה פלסטינית עד לאחר הבחירות.

 

יחימוביץ': "ליברמן ראש ממשלה? זה עושה לי חלחלה"

 

"הצמד בוז'י-לבני מסוכן לישראל", אמר היום (שבת) סגן השר אופיר אקוניס, שתקף בהמשך את התנהלותה של לבני במשא ומתן מול הפלסטינים. "הכישלון שלה נמשך כבר שנים, היא מעדיפה אינטרסים פוליטיים צרים על פני אינטרסים לאומיים".

 

חברת הכנסת איילת שקד התייחסה גם היא לדברים וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי "חתרנות השמאל - לבני ביקשה מקרי לדחות את האמבוש על ישראל לא כי זה לא טוב למדינה אלא כי זה לא טוב לשמאל בבחירות. אין דברים כאלה".

 

לבני על פי הדיווח, שוחחה עם קרי והזהירה אותו כי החלטה שתקבע מועד לנסיגה ישראלית מיהודה ושומרון, תפגע בסיכויים לשלום.

 

על פי הדיווח במגזין "foreign policy", קרי הודיע אתמול לנציגי האיחוד האירופי, כי וושינגטון מתנגדת לקבלת החלטה כזו במועצת הביטחון של האו"ם, ונימק זאת באזהרות שהשמיעו באוזניו גורמים ישראלים, כי הדבר יביא להתחזקות הימין בבחירות.

 

מועצת הביטחון של האו"ם טרם קבעה מועד להצבעה בנושא.