יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', במסיבת עיתונאים
יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', במסיבת עיתונאים
,רויטרס

יחימוביץ': "עשיתי טעות כשלא ויתרתי לדרישות ציפי לבני"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר אמרה כי היא מאמינה שהחיבור בין מפלגתה למפלגה של ציפי לבני עשוי רק לשפר את "תנאי הפתיחה" של העבודה בבחירות. ההופעה ב"מצב האומה"? "הייתי מעדיפה שלא תהיה". לבוחרים היא המליצה שלא "ללכת שולל" אחר אלו המשייכים את ליברמן לשמאל הפוליטי: "הרעיון שלו כראש ממשלה מעורר בי חלחלה"

"העובדה שאני לא הסכמתי לוותר אז לציפי לבני יכול להיות שזו הייתה חולשה ולא הייתה חוזקה שלי", אמרה חברת מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' על החלטת ראש מפלגתה, יצחק הרצוג, לחבור ליו"ר התנועה ברשימה משותפת. עוד הוסיפה יחימוביץ' כי "דווקא העובדה שהרצוג ויתר מאפשרת למפלגת העבודה נקודת פתיחה טובה היום".


באירוע שבתרבות בו השתתפה במועצה האזורית גלבוע נשאלה יחימוביץ' גם לגבי הופעתה של ציפי לבני בתכנית הטלוויזיה "מצב האומה", והודתה "אני הייתי מעדיפה שהיא לא תהיה". בד בבד הביעה שביעות רצון מהחיבור בין הצדדים וציינה כי גם היא בעבר ניסתה לקרוא ללפיד וללבני להקים גוש חוסם מול ממשלת נתניהו, מגעים שכזכור לא צלחו.


ביקורת תקיפה בהרבה הפנתה יחימוביץ' כלפי שר החוץ אביגדור ליברמן, המואשם על ידי גורמים מסוימים בחבירה לשמאל הפוליטי. "יש גבול לתעתוע ולמשחקי המילים והספינים. ממתי הוא נהיה שמאלן?", שאלה והוסיפה כי "רק לפני מספר חודשים הוא קרא לא לקנות בחנויות של ערבים. יש קריאה יותר גזענית מזו? הרעיון שלו כראש ממשלה מעורר בי חלחלה״.


מי שמוקיע לעומת זאת את מפלגת העבודה כשמאל הוא יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, שבאירוע שבתרבות אחר טען כי הרשימה המשותפת של הרצוג ולבני מייצגת את השמאל הפוליטי. בה בעת, לדבריו, "הבחירות הן בכלל בין השמאל לימין".