תקיפות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן
תקיפות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן
,דובר צה"ל

לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן": צה"ל תקף ברצועת עזה

אף שהירי אתמול לא היה הראשון מסוגו לעבר יישובי הדרום, בצה"ל בחרו הפעם להגיב. בשעות הלילה הופצצה תשתית של ארגון החמאס בדרום הרצועה וצה"ל הוסיף כי "חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות". ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, אמר אתמול: "הרתעה צה"לית היא לא הפתרון לשקט בעוטף עזה"

דובר צה"ל אישר הלילה (שבת) כי צה"ל תקף יעד של ארגון החמאס בדרום רצועת עזה. על פי צה"ל זוהתה פגיעה מדויקת במטרה, ובה תשתית של ארגון הטרור. עוד צוין בהודעת הצבא כי התקיפה הינה תגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר דרום ישראל בצהרי יום שישי.


"צה"ל לא יאפשר כל ניסיון פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות", לשון הודעת דובר צה"ל בנוגע לתקיפה, שעל פי הדיווח ב"אל-ערביה" בוצעה בח'אן יונס.


מדובר בפעם הראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן" בה מגיב צה"ל בתוקפנות לירי מרצועת עזה, שמפר את השקט בדרום זו הפעם השלישית. הרקטה ששוגרה אתמול נפלה שטח פתוח במועצה האזורית אשכול ולא גרמה לנזק או לנפגעים.

 

 

הפצצת צה
 

הפצצת צה"ל במזרח עזה במבצע צוק איתן(רויטרס)

 

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, שהודיע השבוע על כוונתו להתמודד בבחירות לכנסת במסגת "יש עתיד", אמר בעקבות הירי ש"מי שחושב שהרתעה צה"לית היא הפתרון לשקט בעוטף עזה, לא מבין שמלחמות מוכרעות על ידי מדינאים, שבאומץ מביאים שקט וביטחון. אחרי 'צוק איתן' הייתה למדינה הזדמנות בלתי רגילה להביא הסדר ארוך טווח. במקום זה אנו מוצאים את עצמנו עם שעון מתקתק לקראת ההסלמה והמלחמה הבאה".


"התחדשות הירי לעבר ישובי הנגב המערבי הייתה ידועה מראש. כל מי שחי באזור יודע שהמלחמה לא באמת נגמרה והתושבים חווים חדירות, ירי נק"ל והתרעות מאז המלחמה", הוסיפו בתנועה לעתיד הנגב המערבי. "הסלמה מחודשת היא רק עניין של זמן. זה מה שקורה בהיעדרה המוחלט של יוזמה להסדרה ארוכת טווח בעזה. אי העשייה המדינית מפקירה את ביטחוננו".