מח"ט גבעתי נחקר בחשד כי ידע על המתרחש בגדוד צבר ולא דיווח

אל"מ עופר וינטר נחקר באזהרה במשך כמה שעות במשרדי מצ"ח וטען במהלך החקירה כי סיפר לממוניו על כל מה שידע בנוגע למתרחש בחטיבה. המח"ט נחקר בחשד כי ידע על הפרשיות שהתרחשו בגדוד צבר ולא דיווח על כך. הרמטכ"ל: "נעניק לגופים הנוגעים בדבר גיבוי מלא על מנת להגיע לחקר האמת ולמיצוי הדין"

חשד לטיוח. מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ עופר וינטר, נחקר היום (חמישי) באזהרה במשרדי מצ"ח בחשד כי ידע על שורת הפרשיות שהתרחשו בגדוד "צבר" ולא דיווח על כך. במהלך החקירה, שערכה כמה שעות, טען וינטר כי הוא סיפר לממוניו על כל מה שידע שמתרחש בחטיבה. לאחר החקירה מסר המח"ט כי הוא שיתף פעולה עם החוקרים ושהוא מכיר בחשיבות החקירה.

 

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, עדכן הערב בדף הפייסבוק שלו בנוגע לתגובת הרמטכ"ל בני גנץ על הפרשיות בגבעתי. "אלו חקירות ראשוניות אשר מתנהלות במרץ וללא הרף. אנו נעניק לגופים הנוגעים בדבר גיבוי מלא בכל אשר יידרש על מנת להגיע לחקר האמת ולמיצוי הדין במידה הנדרשת", אמר הרמטכ"ל.

 

גנץ הדגיש כי הוא מעניק חשיבות עליונה להתנהגות ערכית ונטולת רבב הנדרשת מכל קצין בצה״ל, בייחוד משורת הפיקוד הבכירה, וכי הנושא ימשיך לעמוד בראש סדר יומו עד אשר התבררו כל הפרטים ויושלמו החקירות הנדרשות.

 

 

 

"נעניק גיבוי מלא על מנת להגיע לחקר האמת". הרמטכ"ל גנץ(רויטרס)

 

אתמול הותר לפרסום כי סגן אלוף לירן חג'בי, הוא המג"ד החשוד כי הטריד מינית שתי חיילות ששירתו תחתיו בגדוד "צבר" בחטיבת גבעתי. על פי החשד, במהלך הפסקת האש במבצע "צוק איתן", שלח הקצין את פקודיו לשכור חדר באורחן צאלים לו ולחיילת אחרת ששירתה תחתיו.

 

כמו כן, על פי החשד, הוא העביר לחיילת נוספת מסרים סקסיסטיים וניסה לכפות עליה מגע מיני. המג"ד הכחיש את החשדות המיוחסים לו. במצ"ח מנהלים עשר חקירות באותו הגדוד בחשד לביצוע עבירות מין, הונאה ואלימות.

 

 

 

חשוד בהטרדה מינית של שתי חיילות. סא
 

חשוד בהטרדה מינית של שתי חיילות. סא"ל חג'בי(חדשות 10 (ארכיון))