החדיר טלפונים סלולריים עבור האסירים באגף הביטחוני
החדיר טלפונים סלולריים עבור האסירים באגף הביטחוני
,רויטרס

אישום: סוהר החדיר טלפונים סלולריים עבור אסיר ביטחוני תמורת שוחד

כתב אישום הוגש נגד סוהר המשרת בשירות חובה בכלא שיקמה, המואשם כי החדיר לכלא טלפונים ניידים עבור אסיר ביטחוני תמורת שוחד של כ-25 אלף שקלים. על פי כתב האישום, הוא קשר לאסיר שריף נאג'י, פעיל בארגון פת"ח השפוט לארבעה מאסרי עולם מצטברים. בנוסף הגישה הפרקליטות בקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד סוהר כבן 20, המשרת בשירות חובה בכלא שיקמה באשקלון, המואשם כי במספר הזדמנויות רכש והחדיר לכלא טלפונים ניידים ושעון סלולרי בעבור אסיר בטחוני תמורת שוחד של כ-25 אלף שקלים.

 

על פי כתב האישום, האסיר שריף נאג'י, פעיל בארגון פת"ח השפוט לארבעה מאסרי עולם מצטברים, פנה לסוהר והציע לו סכומי כסף גדולים במזומן בתמורה לכך שיכניס טלפונים סלולריים לאגף הביטחוני עבור אסירים ביטחוניים ופעילי טרור.
הנאשם הסכים, ובמסגרת הקשר בין השניים הוא הכניס עבורו גם שעון המשמש כטלפון סלולרי וציוד נוסף. הסוהר קיבל סכומי כסף גדולים עבור רכישת המכשירים, ואת יתרת הכסף, כ-25 אלף שקלים, הפקיד בחשבון הבנק שלו. בהתאם לחוק איסור ומימון טרור, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לחלט את הכסף לקופת המדינה.

 

בנוסף הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו. "בשנים האחרונות אנו עדים לניסיונות חוזרים, וגם להצלחות, של הכנסת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בבתי הכלא במדינת ישראל", נכתב בבקשה המעצר.

 

"השימוש בטלפונים סלולריים המוברחים בסיוע אסירים, ואף סוהרים, לבית הכלא נעשה בידי האסירים הביטחוניים למטרות שונות, ביניהן מגעים שלהם עם ארגוני הטרור ברצועת עזה ובגדה. מעשיו של המשיב הם חלק משרשרת הברחת טלפונים המהווה סיכון לביטחון מדינת ישראל, שאותו יש למנוע. רק בדרך של מעצר ממש ניתן למנוע את המשך ביצוע המעשים", נכתב בנוסף.