כחלון: "לא נפספס הזדמנות לשלום, גם במחיר מסירת שטחים"

השר לשעבר, שמיעט עד כה להתבטא בתחום המדיני, נשאל בכנס בתל אביב בנוגע לעמדותיו ואמר: "אני נמצא ימינה מהמרכז, לא נהסס לפנות שטחים אם זו תהיה הסיטואציה". באירוע אחר, אמר כחלון כי הוא איננו פוסל ישיבה בממשלה ביחד עם הליכוד. ח"כ רגב: "קוראת לסער ולכחלון לשוב הביתה"

 

בינתיים הוא לא חוזר הביתה. כחלון
 

בינתיים הוא לא חוזר הביתה. כחלון(ראאד פרחאת)

 

התבטאות מדינית נדירה של השר לשעבר משה כחלון: בכנס שקיים היום (שישי) בפני צעירים במרכז תל אביב, הצהיר אחד המועמדים הבולטים בבחירות 2015 כי לא יהסס לפנות שטחים "אם זו תהיה הסיטואציה". כחלון נשאל במהלך הכנס בנוגע לעמדותיו המדיניות והשיב כי הוא נמצא "ימינה מהמרכז, כמו הליכוד של פעם".

 

כחלון סיפק עד כה התבטאויות מדודות, בהן השתדל להפחית את הדיבור בעניין המדיני ולהשקיע את מרב המרץ בנושא החברתית-כלכלי. כשנשאל בנוגע לקידום תהליך מדיני במחיר של פינוי שטחים הוא השיב: "לא נבזבז הזדמנות לשלום ולא נהסס לפנות שטחים".

 

השר לשעבר מופיע בימים אלה בלא מעט אירועים. בכנס אחר שבו השתתף היום, הכריז כחלון כי לא יהסס לשתף פעולה עם הליכוד בממשלה הבאה אם יהיה בכך צורך. הוא אמר כי אינו מכוון לתיק מסוים בממשלה הבאה והוסיף בנימה מבודחת וספק עוקצנית: "אם תשאלו אותי איזה שר אני לא רוצה להיות, אז התשובה היא שר הביטחון. אנשים צריכים להבין במה שהם עושים והפורטה שלי הוא החברתי, הכלכלי, הדיור".

 

במקביל, על רקע הפרסום בחדשות10 לפיו השר הפורש, גדעון סער, שוקל לשוב אל החיים הפוליטיים ולהתמודד על ראשות המפלגה, קראה היום ח"כ מירי רגב לסער ולכחלון לשוב אל המפלגה ולא לרוץ לכנסת ברשימות נפרדות. "אני קוראת להם לחזור הביתה ולעשות את הדברים מתוך הליכוד", אמרה רגב ושיגרה רמיזה לעבר כחלון: "מעולם לא האמנתי בכוכבים ובמפלגות נישה".

 

בינתיים נמשכים מאחורי הקלעים המגעים לאיחוד כוחות בגוש המרכז-שמאל. היום התייחס לנושא ח"כ מהעבודה, איתן כבל, והביע אופטימיות בנוגע לסיכויי המהלך: "חברי יצחק הרצוג ואני עושים כל מאמץ כדי לאחד את הכוחות השונים ולהביא לתום עידן נתניהו בפוליטיקה הישראלית", אמר כבל. לדבריו, "חובהל על כולם לאפסן את האגו לטובת המטרה המשותפת - רק לא ביבי".