"לבני עשתה שימוש פוליטי במסיבת עיתונאים דיפלומטית"

בליכוד כועסים על יו"ר קדימה בעקבות מסיבת העיתונאים שקיימה עם שר החוץ הגרמני, בה התייחסה לביקורת הפוליטית נגדה. "מוטב היה שבמקום להשתמש במעמד זה על מנת לספק סיסמאות פוליטיות בעברית, תשתמש לבני בבמה זו כדי להסביר באנגלית את עמדות ישראל באשר למבצע בעזה", אמרו בליכוד

(4:29 דקות)

בליכוד לא אהבו לשמוע היום (ראשון) את דבריה של יו"ר קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, שהתייחסה במהלך מסיבת העיתונאים עם עמיתה הגרמני, פרנק וולטר-שטיינמאיר, לביקורת הפוליטית נגדה. "מצער שהגברת לבני בחרה לעשות שימוש במסיבת עיתונאים דיפלומטית עם שר החוץ הגרמני לצורך תעמולה פוליטית", אמרו בליכוד.

"מוטב היה שבמקום להשתמש במעמד זה על מנת לספק סיסמאות פוליטיות בעברית לציבור בישראל, תשתמש לבני בבמה זו כדי להסביר באנגלית את עמדות ישראל באשר למבצע בעזה לדעת הקהל הבינלאומית".

בקדימה מיהרו להגיב לדברים ואמרו כי "ביבי מתחבא מאחורי גדעון סער, גורמים ומקורבים. מצער להיווכח כי פעם אחר פעם, ובמיוחד בימים האחרונים, יש מי שבליכוד מוטרד ומשתדל בכל מעודו לפגוע בשעת מלחמה בחזית האחידה של הציבור הישראלי, בצה"ל ובמלחמתו בטרור, ולהפכה לכלי ניגוח פוליטי מכוער ופלגני. לליכוד יצא הביבי - זה אותו הביבי הישן והמסית".

הביקורת החריפה של הליכוד באה בעקבות החלטתה של שרת החוץ להשיב למבקריה במערכת הפוליטית בישראל, שטענו כי ההחלטה של מועצת הביטחון שקראה להפסקת אש מיידית, מהווה כישלון אישי שלה.

"אנחנו נמצאים במדינה של ערב בחירות, אז יש מי שמנסה לעשות מזה רווח פוליטי - וחבל, כי יש פה מלחמה ויש פה עם ויש פה אינטרסים שצריך לשמור עליהם", אמרה לבני. לדבריה, היא ואנשי משרדה עשו את כל המאמצים כדי לקנות לצה"ל זמן נוסף לפעולה.

"להגיד שאני אוהבת את ההחלטה? לא", אמרה לבני, אבל ביקשתי ופעלתי כדי שלא תתקבל. ביקשתי לדחות את פרק הזמן, על מנת שצה"ל יוכל להכות בטרור".