גאורגיה הודיעה לרוסיה על כניעה - אך הלחימה נמשכת

גאורגיה הגישה לשגרירות רוסיה שבטביליסי הצהרה לפיה הצבא הגאורגי יפסיק את הלחימה בחבל הבדלני בדרום אוסטיה • סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" מדווחת ששר החוץ הרוסי אמר בתגובה כי למרות הצהרת גאורגיה, הלחימה בדרום אוסטיה לא הפסיקה • "חילופי האש נמשכים והכוחות הגיאורגים לא נסוגו לגמרי" - דברי השר

(2:09 דק')

סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" מדווחת כי שר החוץ הגיאורגי הגיש לשגרירות רוסיה בטיבליסי הודעה לפיה כוחותיה החמושים של גיאורגיה יחדלו מכל פעולה צבאית. רוסיה אמרה בתגובה כי היא קיבלה את הודעת גאורגיה על סוף הפעילות הצבאית בדרום אוסטיה, אולם היא אמרה כי הלחימה באזור נמשכת.

"נמסרה לנו הודעה כי גאורגיה הפסיקה את האש והיא מושכת את כוחותיה מאזור הקונפליקט אולם המדיע שבידניו אינו מאשר את הצהרת גאורגיה" ציטטה סוכנות הידיעות הרוסית את דבריו של שר החוץ הרוסי. "חילופי האש נמשכים והכוחות הגיאורגים לא נסוגו לגמרי".

מוקדם יותר ציטטה סוכנות הידיעות את דבריו של שר החוץ הגיאורגי בהצהרה שמסר לשגרירות רוסיה לפיהם "כל הכוחות הגאורגים נסוגו מאזור הקונפליקט" בדרום אוסטיה.

ובתוך כך, ארצות הברית צפויה לפנות למועצת הביטחון של האו"ם ולבקש ממנה לפרסם הודעת גינוי לפעולותיה של רוסיה בגאורגיה. וושינגטון תבקש להכריז על פעולותיה של מוסקבה "בלתי מתקבלות".

מוקדם יותר התפרסמה התייחסות ישראלית ראשונה למצב בגיאורגיה עת משרד החוץ פרסם הודעה לפיה "ישראל עוקבת בדאגה רבה אחר ההתפתחויות בדרום אוסטיה ואבחזיה ומקווה שמעשי האלימות שם ייפסקו.

"ישראל מכירה בשלמותה הטריטוריאלית של גאורגיה וקוראת למציאת הסדר בדרכי שלום", נמסר בהודעת משרד החוץ.

רוסיה הרחיבה היום את ההפצצות שלה בגאורגיה, ובפעם הראשונה הפציצה גם בבירה טביליסי.
משרד הפנים הגאורגי מסר כי רוסיה תקפה גם בחבל הבדלני אבחזיה וניסתה להשיג שליטה באזור. גם בחבל אוסטיה, ההפגזות של רוסיה על בירת החבל אילצו את הכוחות הגאורגיים לסגת משם.