המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש הלך לעולמו

דרוויש, אחד מהמשוררים החשובים והמוערכים בדורו בשפה הערבית, מת בבית חולים בו הוא היה מאושפז בטקסס, ארצות הברית. הלוויתו תיערך ביום שלישי בראמללה

(2:06 דק')

המשורר הפלסטיני המוערך מחמוד דרוויש הלך הערב (שבת) לעולמו בבית החולים בו היה מאושפז ביוסטון, טקסס, לאחר שעבר שם שלשום ניתוח לב פתוח. הלוויתו תתקיים ביום שלישי ברמאללה.

דרוויש (67), נולד בכפר אל בירווה שבגליל, ובמהלך מלחמת העצמאות נאלץ לגלות עם משפחתו ללבנון, אולם מאוחר יותר שבו לישראל והשתקעו בדייר אל אסד. בהמשך עבר דרוויש לכפר יאסיף ובסופו של דבר הגיע לחיפה.

את ספר שיריו הראשון פרסם דרוויש בשנת 1960, כשהיה בן 19 בלבד. במהלך שנות השישים הוא פרסם שירים רבים וביסס את מעמדו כאחד המשוררים החשובים בדורו בשפה הערבית, וכנציגה של השירה הפלסטינית.

בשנת 1971, לאחר שנעצר כמה פעמים בשל פעילותו הפוליטית וכתיבתו, היגר דרוויש למוסקבה. במהלך השנים הוא נדד בין קהיר, ביירות, פריז וקפריסין, עד שלבסוף חזר לארץ והשתקע ברמאללה.
דרוויש היה חבר באש"ף ובשנת 87 אף נבחר לתפקיד בכיר בארגון.

במהלך חייו פרסם דרוויש מעל ל-30 ספרי שירה, ו-8 ספרי פרוזה, ושימש כעורך במספר כתבי עת ערבים. רבים משיריו עסקו בכמיהתו לשיבת העם הפלסטיני אל אדמותיו, ובמחאה על הכיבוש הישראלי ביהודה ושומרון.