סעודיה: ניתן היה למנוע את אירוע ה-9.11

שר החוץ של סעודיה אמר כי אם המודיעין האמריקני היה מתייחס ברצינות למידע שהועבר אליו, ניתן היה למנוע את הפיגוע במגדלי התאומים. בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ערביה", אמר הנסיך בנדר בין-סולטן, כי המודיעין בארצו ניהל "מעקב פעיל", אחר רוב המעורבים בתכנון הפיגוע

"ניתן היה למנוע את אירועי ה-11 בספטמבר, אם ארה"ב היתה מתייחסת ברצינות לאזהרות של סעודיה", כך אמר היועץ לביטחון לאומי של המלך עבדאללה.

בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ערביה", אמר הנסיך בנדר בין-סולטן, שהיה שגריר סעודיה בארה"ב, כי המודיעין בארצו ניהל "מעקב פעיל, אחר רוב המעורבים בתכנון הפיגוע במגדלי התאומים.

לדברי בין-סולטן, "אם המודיעין האמריקני היה מתייחס ברצינות למידע שנאסף על ידי סעודיה, אין לי ספק שהייינו יכולים למנוע את מה שקרה". דברים דומים השמיע בשבוע שעבר עבדאללה מלך סעודיה, שאמר כי ניתן היה למנוע את הפיגוע בתחנת הרכבת התחתית בלונדון ביולי 2005, אם היו מתייחסים ברצינות למודיעין שהועבר מריאד.

כ-3,000 בני אדם נהרגו בפיגוע במגדלי התאומים בניו-יורק, שבוצע על ידי אנשי ארגון "אל-קאעדה". מרבית המעורבים באירוע היו בעלי אזרחות סעודית, ובעקבות כך נמתחה ביקורת בינלאומית על כך שהמדינה גילתה סובלנות לפעילות איסלאמית קיצונית.