באפגניסטן טוענים: הדרום קוריאנים בחיים

סגן שר הפנים אמר כי 22 האזרחים שנחטפו על ידי טליבאן "בריאים ושלמים". מהטליבאן הודיעו קודם לכן לרשויות כי אם לא ישוחררו 8 מחברי הארגון עד שעות הצהריים, יוצאו הדרום קוריאנים להורג

סגן שר הפנים של אפגניסטן, מוניר מנגל, אמר היום (שישי) כי 22 האזרחים הדרום קוריאנים שנחטפו על ידי טליבאן עודם בחיים, והוסיף כי הם "בריאים ושלמים". מנגל אמר את הדברים שעות לאחר שפג תוקף האולטימטום האחרון שהציבו החוטפים.

הארגון דורש מהרשויות באפגניסטן לשחרר שמונה מחבריו הכלואים, ולא יוצאו החטופים להורג. טליבאן כבר הוציא להורג את ראש קבוצת החטופים, שנלקחו בשבי לאחר שהורדו מאוטובוס בכביש ראשי דרומית לבירה קאבול בשבוע שעבר. בנוסף מוחזקים בידי טליבאן אזרח גרמני וארבעה אזרחים אפגנים שנחטפו בנפרד.

טליבאן הציב עד כה מספר תאריכי יעד להוצאת החטופים להורג, אולם אלו חלפו מבלי שהארגון מימש את איומיו. דובר טליבאן, קארי מוחמד יוסוף, הסביר כי הסיבה לדחיית האולטימטום היא בקשת הרשויות באפגניסטן להאריך את תוקפו, לאחר שהוצגה בפניהן רשימת האסירים. "אם שמונת האסירים לא ישוחררו, אין לנו ברירה אחרת אלא להתחיל להוציא את בני הערובה להורג", אמר.

דרום קוריאה שלחה היום שליח מיוחד לאפגניסטן בניסיון למנוע את הוצאת אזרחיה להורג. נשיא אפגניסטן, חמיד קרזאי, התחייב שלא לבצע עסקת חילופי אסירים, לאחר שנמתחה עליו ביקורת בגין שחרור חמישה חברי טליבאן מהכלא בחודש מרץ בתמורה לשחרורו של כתב איטלקי חטוף.

בתוך כך, באפגניסטן נהרגו היום כ-50 אנשי טליבאן ו-28 אזרחים במהלך קרבות מול כוחות נאט"ו.