אבו מאזן יקשה על חמאס: יערוך בחירות ארציות

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מתכוון להקשות על סיכויי חמאס לשמור על הרוב בפרלמנט, על ידי קביעת בחירות ארציות ולא אזוריות. אבו מאזן לא הודיע מתי ייערכו הבחירות, אך סיפר כי ייתכן ויורה על עריכתן כבר בשבוע הבא. על ישראל: כוונותיה רציניות

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מתכוון לשנות את שיטת הבחירות ברשות, כך שתקשה על חמאס לשמור על הרוב שיש לו בפרלמנט. אבו מאזן הודיע הלילה (שישי) כי את כוונתו יממש על ידי עריכת בחירות ארציות לפרלמנט ולנשיאות, במקום הבחירות האזוריות שהיו נהוגות עד כה ברשות.

יו"ר הרשות אמר כי עדיין לא קבע מועד לבחירות מוקדמות, ולא הסכים לגלות אם הוא מתכוון להתמודד מחדש על תפקידו. זאת, למרות שלפני כעשרה ימים הודיע שיתמודד שוב על תפקיד היו"ר.

"נתקן את חוק הבחירות. אשתמש בסעיף 43 שמעניק לי סמכות לבצע את השינויים האלה ולהפוך את חוק הבחירות ברשימה אחת ולא בשתיים - לאומית ואזורית", אמר אבו מאזן, שהוסיף כי ייתכן שיוציא את הצו לבחירות מוקדמות כבר בתחילת השבוע הבא.

אבו מאזן הדגיש כי אינו מתכוון לנהל משא ומתן עם חמאס, "אפילו אם איסמעיל הנייה יופיע במשרדי", אלא אם יפרסם חמאס התנצלות על ההפיכה שביצע בעזה. בנוגע לפרסומים לפיהם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מעונייין בפרסום "הצהרת כוונות" לגבי גבולות המדינה הפלסטינית העתידית לפני דיון בנושא סוגיית הפליטים ובנושא ירושלים, אמר ראש הרשות כי "אנחנו מעדיפים לפתור קודם את כל הסוגיות, ואז להכריז על מסגרת או הצהרת כוונות. יש רצינות מצד ישראל, ואנו יכולים להרוויח מכך".

אתמול אמר אבו מאזן, כי ניתן להגיע להסכם שלום מלא עם ישראל עד לסתיו. במהלך פגישתו ברמאללה עם יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, אמר יו"ר הרשות כי בכוונתו לפרוש בתום סיום כהונתו.