לוב דרשה הכרה מהאיחוד כתנאי לשחרור הרופא והאחיות

הדרישה הוצגה בפני רעייתו של נשיא צרפת והנציבה ליחסי חוץ באיחוד האירופי המבקרות במדינה, בניסיון להביא לשחרורם של הרופא הפלסטיני ו-5 האחיות הבולגריות שהורשעו בהדבקת מאות ילדים באיידס

לוב דורשת נורמליזציה מלאה ביחסים עם האיחוד האירופי כתנאי לשחרורם של חמש אחיות בולגריות ורופא פלסטיני, שהורשעו בהדבקת מאות ילדים בנגיף האיידס - כך דיווחו היום (שני) גורמים רשמיים במדינה. השישה נידונו למוות, אולם עונשם הומתק למאסר עולם.

הלובים העלו את הדרישה בפני נציגות האיחוד – מישל סרקוזי, רעייתו של נשיא צרפת, והנציבה ליחסי חוץ, בניטה פררו-ולדנר - שהגיעו אתמול למדינה במטרה לדון בשחרורם של השישה, שמוחזקים בכלא בשמונה השנים האחרונות.

למרות הדיווחים, דיפלומט צרפתי, המעורה בפרטי השיחות, אמר כי המכשול העיקרי הוא עדיין כסף, ולא הכרה דיפלומטית. לדבריו, לוב דורשת תמורת שחרורם של הרופא והאחיות פיצויים כספיים, אולם האיחוד מסרב לשלמם מחשש שהתשלום יתפרש כהודאה באשמתם.

גורמים רשמיים בטריפולי אמרו כי לוב דורשת מהאיחוד לתרום כספים כדי לקנות באמצעותם ציוד חדיש למרכז הבריאות בבנגאזי, בו מאושפזים 400 הילדים הנגועים, כדי שניתן יהיה לטפל בהם באופן טוב יותר ולשלם על טיפולים בחו"ל, אם יידרש.