מי רצה להיכנס לנעליו של הנייה?

ראש הממשלה הפלסטיני השתתף כהרגלו בתפילת יום שישי באחד המסגדים בעזה. עם תום התפילה הוא הופתע לגלות שנעליו נעלמו. בחמאס טוענים כי מדובר בסך הכול במעלליו של ילד שובב, אבל לא פוסלים אפשרות לפיה גורמים בפתח עומדים מאחורי הגניבה

את מנגנון הביטחון של חמאס מעסיקה מאז יום שישי תעלומה מסקרנת במיוחד: מי גנב את נעליו של ראש הממשלה, איסמעיל הנייה, בזמן שהשתתף בתפילות יום השישי במסגד בעיר עזה?

העיתון "ג'רוזלם פוסט" מדווח כי התקרית גרמה לארגון מבוכה, ומנהיגיו ניסו ביום ראשון להמעיט בחשיבותה בטענה שמדובר בסך הכול במעשה משובה של ילד. עם זאת, גורמים בחמאס מאשימים את מנהיגי פתח ברמאללה בהפצת הידיעה אודות התקרית במטרה להשפיל את הארגון.

מאז מונה הנייה לראש ממשלה הוא נוהג להשתתף בתפילות בימי שישי במסגדים שונים ברחבי רצועת עזה. בהתאם למסורת האיסלאם, הוא חולץ את נעליו לפני הכניסה למקום התפילה. ביום שישי האחרון, עת יצא מהתפילה, הוא נדהם לגלות כי נעליו חסרות.

שומר ראשו פתח מיד בחיפושים, וכל המתפללים נדרשו להישאר בתוך המסגד עד שתימצא האבידה. "זה היה מביך למדי", אמר עיתונאי פלסטיני שנכח במקום. "חמאס שלח תגבורת לשטח והחל חיפוש קדחתני במקום".

חליפות ארמני ונעליים תוצרת איטליה

אבל סוף טוב, הכול טוב – מקור בחמאס דיווח כי הנעליים נמצאו כעבור מספר דקות ברשות ילד פלסטיני. "הילד כלל לא ידע שהנעליים שייכות לראש הממשלה", אמר. "הוא ראה נעליים בוהקות ונקיות והחליט לקחת אותן לעצמו". הגורם אף טען כי הילד שוחרר מייד מבלי להיענש. "לא התייחסנו למקרה ברצינות מכיוון שזו אינה הפעם הראשונה שילד גונב נעליים של מתפללים במהלך תפילות", אמר.

כשנשאל אותו גורם אם מדובר בנעליים יקרות השיב: "אלו נעליים זולות תוצרת מצרים. אני לא חושב שהילד גנב אותן בגלל שהן נראות יקרות. הוא פשוט ראה נעליים נקיות והחליט לקחת אותן. הנייה לא לובש חליפות ארמני ונעליים תוצרת איטליה".

מקור נוסף בחמאס אמר כי הוא לא פוסל אפשרות שפעילי פתח עומדים מאחורי הגניבה. "אותם אנשי פתח עושים הכל כדי להשפיל את חמאס", אמר. "אפשרי שהילד נשלח על ידי פעילי פתח כדי לגנוב את הנעליים במטרה להביך את חמאס. אבל עבורנו זה לא עניין משמעותי ואין לנו דבר להסתיר. נעליו של הנייה נגנבו בזמן שהוא התפלל בתוך מסגד ולא בזמן ששחה בחוף תל אביב או אכל במסעדה יקרה עם קונדוליזה רייס", הסביר הגורם.