פרס הקל בעונשה של בלומנטל והיא לא תשב בכלא

הנשיא הנכנס החליט לקצר בחודשיים את עונשה של בלומנטל, לאחר שנגזרו עליה 8 חודשי מאסר בפועל. כתוצאה מכך יומר עונשה לעבודות שירות. יו"ר הכנסת, דליה איציק, שכיהנה כנשיאה בפועל, הודיעה כי לא תקבל החלטה וכי תותיר אותה לפרס. שר המשפטים המליץ להמיר את עונש המאסר בעבודות שירות. בלומנטל הורשעה במתן שוחד בפרשת "סיטי טאואר"

(03:07 דקות)

נשיא המדינה, שמעון פרס, חתם היום (שני) על בקשת ההקלה בעונשה של חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל, עליה גזר בית המשפט שמונה חודשי מאסר בפועל בגין מתן שוחד בפרשת "סיטי טאואר". בלומנטל תבצע עבודות שירות במקום לרצות מאסר בפועל.

ערב כניסתו של פרס לתפקיד, הצהירה יו"ר הכנסת, דליה איציק, שכיהנה כנשיאה בפועל, כי לא תטפל בחנינה של בלומנטל. ימים ספורים קודם לכן, המליץ שר המשפטים, דניאל פרידמן, לא לחון את בלומנטל, אלא להמתיק את עונשה - במקום שמונה חודשי מאסר בפועל היא תרצה שישה חודשי עבודות שירות וחודשיים של מאסר ינתנו לה על תנאי.

בהודעה שפרסם משרד המשפטים, אמר פרידמן כי "ההמלצה מושתת על שיקולים עניינים בלבד". לדבריו, "במקרים אחדים המליץ השר על הקלה בעונש במידה שאינה נופלת, ופעמים אף עולה, על זו שניתנה לגב' נעמי בלומנטל".

בלומנטל הורשעה במתן שוחד, לאחר שהלינה פעילי ליכוד מהצפון בבית מלון בלילה שלפני הבחירות המקדימות במפלגה, ונדונה לשמונה חודשי מאסר. לאחר הרשעתה ביקשה התביעה להטיל עליה עונש מאסר. שורה של אנשי ציבור התייצבו להגנתה של בלומנטל, ביניהם הח"כים אברהם פורז, נתן שרנסקי, דני יתום, מרינה סולודקין, יו"ר הכנסת לשעבר, דב שילנסקי, והח"כים לשעבר יצחק לוי ושרה דורון.

לפני מספר שבועות נפטר בעלה של בלומנטל, פרופ' מיכאל בלומנטל, ממחלת הסרטן. לקראת כניסתה לכלא החלה משפחתה לנסות לפעול למען קיצור עונשה.

פרידמן מתנגד למאסר בפועל

שר המשפטים, דניאל פרידמן, המליץ כי חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל לא תרצה עונש מאסר בפועל כפי שגזר עליה בית המשפט. בהודעה שפרסם משרד המשפטים, כתב פרידמן כי "ההמלצה מושתת על שיקולים עניינים בלבד". לדבריו, "במקרים אחדים המליץ השר על הקלה בעונש במידה שאינה נופלת, ופעמים אף עולה, על זו שניתנה לגב' נעמי בלומנטל".

לכתבה המלאה