בג"צ דחה את העתירות נגד מינוי תנ"צ שחם לסגן מפקד מחוז ירושלים

בית המשפט קבע כי אין מניעה לקדם את שחם, חרף התבטאויותיו נגד מתנחלים בתקופת ההתנתקות. שחם תועד ב"חדשות 10" כשהוא אומר, בין היתר: "חרא עליהם, שיישרפו, אני אזיין את האם-אמא שלהם". הפורום המשפטי, שהגיש את אחת העתירות: טוב שיש גם רחמים בבג"צ, חבל רק שלעתים הם חד צדדיים

בג"צ דחה היום (שני) את העתירות נגד מינוי תת ניצב ניסו שחם לתפקיד סגן מפקד מחוז ירושלים. העתירות הוגשו בעקבות התבטאויותיו בימי ההתנתקות כנגד מתנחלים, אך השופטים קבעו כי "אינן משקפות אי הבנה בסיסית של ערכי היסוד עליהן בנויה דרך פעולתה של המשטרה".

העתירות נגד מינוי שחם הוגשו בעקבות דברים שאמר נגד פעילי ימין בכפר מימון בתקופת ההתנתקות. בין היתר נתפס במצלמות "חדשות 10" כשהוא אומר: "חרא עליהם, שיישרפו, אני אזיין את האם-אמא שלהם". בנוסף, שחם הורה בשיחת תדרוך עם מפקד כוח מג"ב, נצ''מ רוני אוחנה,להכות את המפגינים באלות בפלג גופם התחתון.

בעקבות האירועים הטיל מפכ"ל המשטרה דאז, משה קראדי, על שחם קנס בגובה ששה ימי עבודה ונזיפה חמורה. ימים ספורים קודם לכן, הורה לבטל את שיבוצו המתכונן כמפקד הגזרה ולהעמידו לדין משמעתי. עם זאת, החליט שלא להדיח אותו, בטענה כי "מדובר בקצין שמילא בעבר בכישרון רב מגוון של תפקידים".

ה"פורום המשפטי לארץ ישראל", שהגיש את אחת העתירות נגד שחם, אמר כי "אחרי שבג"צ החליט שניסו שחם חזר בתשובה, אנחנו נבחן את התנהגות המשטרה בירושלים". לדברי מנכ"ל הארגון, נחי אייל, "שמחנו לגלות את שער הרחמים בלבה של השופטת פרוקציה, שבאותה התקופה שבה נאמרו דברי שחם, הורתה להשאיר במעצר במשך 40 יום נערה בת 14 שנעצרה בתקופת ההנתקות בעוון השתתפות בהתקהלות אסורה". לדבריו, "טוב שיש גם רחמים בבית המשפט העליון, חבל רק שלעתים הם חד צדדיים".

"חרא עליהם, שיישרפו"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, הטיל קנס בגובה ששה ימי עבודה ונזיפה חמורה על מפקד מרחב הנגב, תת ניצב ניסו שחם, בעקבות התבטאויותיו החריפות נגד מפגיני הימין בכפר מיימון. שחם צולם ב"חדשות 10" כשהוא אומר, בין היתר: "חרא עליהם, שיישרפו, אני אזיין את האם-אמא שלהם". בנוסף הורה בשיחת תדרוך עם מפקד כוח מג"ב, נצ''מ רוני אוחנה, להכות מפגינים באלות בפלג גופם התחתון.

לכתבה המלאה