אחרי פינוי חומש - פעילי הימין חוזרים לניסנית

הסתיים פינוי פעילי הימין בחומש המשטרה עצרה כעשרה מהם והרסה את ביה"כ המאולתר שהקימו. הפעילים הועברו לשבי שומרון ולצומת ראש העין; עדים במקום טוענים: שוטרי יס"מ פינו באלימות נערות. הרב הראשי של צפת מתכנן: צעדה להריסות ניסנית

(01:24 דקות)

לאחר שעלו להריסות היישוב חומש מתכננים פעילי הימין צעדה נוספת, הפעם לניסנית שבצפון רצועת עזה. בראש הצעדה שצפוייה להתקיים ביום חמישי צפוי לעמוד הרב שמואל אליהו, רבה של צפת. "גם העלייה לחומש נראתה בתחילה מהלך הזוי", אמר הרב אליהו לערוץ 7, והוסיף "היום מבינים שהחזרה לישובים הוא התגובה המתבקשת. זה מתחיל לחלחל. נשטפנו בשיטפון שאומר שאם רק נברח מגוש קטיף יהיה טוב".

המשטרה ומג"ב פינו היום בכוח את מאות אנשי הימין שהגיעו לפנות בוקר להריסות ההתנחלות חומש שבצפון השומרון והקימו בית כנסת מאולתר במקום. השוטרים, מלווים בפרשים ובכלי רכב להתזת מים, עצרו עשרה מהפעילים והרסו את המבנה. המפונים הועברו להתנחלות שבי שומרון הסמוכה או לצומת ראש העין.

פעילי ימין שהיו במקום, אמרו ל"הארץ" ששוטרי יס"מ פינו באלימות נערות, וחלקם לא ענדו תגי זיהוי. לטענת אנשי מטה "חומש תחילה", שוטרים החרימו בכוח מצלמות ונטלו מהן את כרטיסי הזיכרון. דובר מחוז ש"י, דני פולג מסר בתגובה: "אני לא מסוגל להגיב לדברים, אין לי את הכלים לבדוק את הטענות".

חלק מהמסתננים לחומש נמלטו במהלך הפינוי לגבעות הסמוכות וחלקם מנסים להגיע לכפר בורקא מזרחית לחומש. כוחות הביטחון עצרו את הפעילים, לאחר שאתמול השליכו פעילים שהורחקו מחומש אבנים על בתי הפלסטינים בכפר.