המארגנים הודיעו: דוחים את העליה לחומש

לקראת העליה שהייתה צפויה הבוקר נערכו כוחות מתוגברים של שוטרים וחיילים באזור. המארגנים הודיעו כי בכוונתם לקיים את העליה עד תשעה באב ואמרו: נעלה לחומש מתי שיתאים לנו

ארגוני הימין הודיעו הלילה (שלישי) כי החליטו לדחות את העלייה המתוכננת להתנחלות המפונה חומש שבשומרון שתוכננה להתחיל הבוקר. לקראת העלייה הצפויה נערכו הצבא והמשטרה בכוחות מתוגברים במקום כדי למנוע מהפעילים לעלות להר.

המארגנים הודיעו כי העלייה ליישוב נדחתה, ותתבצע עד לתשעה באב, החל בשבוע הבא.

לקראת העלייה הצפויה התפרשו חיילים ושוטרים רבים במחסומים ובכבישים סביב ההתנחלות, מתוך כוונה למנוע מהפעילים לעלות להר. בעבר אמנם התירו כוחות הביטחון למפגינים לעלות להריסות ההתנחלות, אולם הפעם החליטו במערכת הביטחון שלא לאפשר הגעה להתנחלות ואף הוחלט למנוע אותה בכוח.

במודעות שהפיצו בהמארגנים במהלך הלילה נכתב: "השלטון המפוחד נערך בכוחות גדולים למנוע את עלייתנו לחומש. אלפי חיילים ושוטרים הוקפצו למשימה הלאומית ואנחנו לא משחקים את המשחקים שלהם. להם יש כוח - ולנו יש זמן".

יוסי דגן, ממארגני האירוע, הסביר בגלי צה"ל על ההחלטה שהתקבלה הלילה: "שינינו את כללי המשחק - אנחנו נעלה לחומש מתי שיתאים לנו, מתי שנחשוב שהעיתוי נכון. העלייה לחומש תתקיים במהלך השבוע הקרוב, עד תשעה באב. מתי שנחליט - נעלה לחומש, נבנה אותה מחדש, ונתקן את טעות הגירוש", אמר אחד מפעילי הימין.

צה"ל: "זהו צעד חסר אחריות"

גורמים בצה"ל תוקפים הבוקר את מארגני האירוע: "עצרנו אימונים כדי להביא חיילים למשימה הזו – מדובר בצעד חסר אחריות", דברי קצינים בפיקוד מרכז. בצה"ל הוחלט להשאיר את המחסומים, מחשש שאנשי הימין ינסו בכל זאת לעלות להריסות חומש.