בשארה: 'ישראל מתכננת וקובעת מראש סיבה למלחמה'

חבר הכנסת לשעבר, ד"ר עזמי בשארה אמר בכנס שנערך בלבנון לציון מלחמת לבנון השנייה כי ישראל הכריזה על המלחמה ולא חיזבאללה. את חטיפת החיילים על-ידי חיזבאללה הוא הגדיר "פעולה מסוג נפוץ"

חבר הכנסת לשעבר, ד"ר עזמי בשארה, השתתף אתמול (שני) בכנס שנערך בלבנון לציון שנה למלחמת לבנון השנייה, כך דווח ב"הארץ". בדבריו בכנס התייחס בשארה לחטיפת חיילי צה"ל על-ידי חיזבאללה לפני שנה ואמר כי זו "פעולה מסוג נפוץ".

עוד אמר בשארה כי לא חיזבאללה הם אלו שהכריזו על המלחמה, והארגון לא בחר את העיתוי שבה המלחמה תפרוץ. "ישראל ידועה בכך שהיא מתכננת וקובעת מראש סיבה למלחמה" אמר בשארה. דבריו צוטטו בהרחבה בסוכנות הידיעות הלאומית הלבנונית.

בכנס השתתף גם מוחמד רעד, ראש סיעת "הנאמנות להתנגדות" המייצגת את חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני. באירוע השתתפו נציגים ממדינות ערביות שונות, אשר מייצגים זרמים לאומיים פאן ערביים.

בשארה אמר גם כי הוויכוח בשאלה האם לבנון ניצחה במלחמה או לא הפך פוליטי והוא מיותר. לדבריו גוש ה-14 במארס, יריביהם הפוליטיים של החיזבאללה בלבנון, מתלבטים כבר 17 שנה בשאלה האם הם ניצחו במלחמת לבנון הראשונה או הפסידו בה. לעומת זאת, במלחמה האחרונה אומר בשארה "יש שחרור, ניצחון והנחלת תבוסה ב- 33 ימים".

מדינת ישראל נגד עזמי בשארה

ח"כ לשעבר, עזמי בשארה, חשוד שייעץ לחיזבאללה במהלך המלחמה האחרונה כיצד להעמיק את הפגיעה בישראל, ואילו מסרים תקשורתיים להעביר לציבור הישראלי.

החשדות המרכזיים נגד בשארה הם כי העביר לחיזבאללה מידע על מקומות אסטרטגיים בישראל, כדי שלוחמי הארגון יוכלו לכוון את טיליהם לשם. עוד חשוד בשארה, כי ייעץ לחיזבאללה כיצד תשפיע הגדלת טווח הטילים אל מעבר לחיפה על תגובתה האפשרית של ישראל.

בשארה חשוד גם כי מסר לחיזבאללה מידע שהיה בידיו בדבר כוונות ישראל להתנקש בחיי מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.