גדי סוקניק התפטר מחדשות ערוץ 2

מגיש מהדורת החדשות המרכזית של הערוץ הודיע על ההתפטרות לפני שבוע; עדיין לא נמצא לו מחליף, והוא צפוי להגיש את המהדורה עוד חודש לפחות

גדי סוקניק מתפטר מחברת החדשות של ערוץ 2. ב"הארץ" דווח, כי סוקניק החליט מיוזמתו להפסיק להגיש את המהדורה המרכזית ולעזוב את חדשות 2, והודיע על כך כבר לפני שבוע למנהליו. לדברי גורמים בערוץ 2, דבר ההתפטרות לא פורסם עד עכשיו כדי למנוע זעזועים בחברת החדשות.

מכיוון שלא נמצא עדיין מחליף לסוקניק, הוא צפוי להמשיך ולהגיש את המהדורה, יחד עם יונית לוי, עוד חודש לפחות. תגובתו של סוקניק לא התקבלה בינתיים.

סוקניק, בן 54, התחיל את דרכו העיתונאית ב-1978 ככתב כלכלי בקול ישראל. ב-1990 עבר לערוץ 1 ככתב פלילי. בהמשך התמנה לכתב המדיני של הערוץ. ב-1995 עבר לערוץ 2, שימש ככתב פוליטי בכיר והגיש את אולפן שישי יחד עם עמנואל רוזן. ב-1998 חדל לשמש ככתב והחל להגיש את "5 עם גדי סוקניק", וב-2001 התמנה למגיש המהדורה המרכזית במקומו של יעקב אילון. בתחילה הגיש את המהדורה יחד עם מיקי חיימוביץ', ובהמשך עם יונית לוי. לפני חצי שנה התעמת פומבית עם הנשיא לשעבר משה קצב, כשהאחרון נשא נאום במשכן הנשיא שבו הגיב לראשונה לחשדות המיניים נגדו אך סירב להשיב לשאלות העיתונאים.