שיא החוצפה: ניידת משטרה בחניית נכים

מתברר שניידות משטרה תופסות באופן סדרתי חניות של נכים בבית משפט השלום קריות בקריית ביאליק. אזרח מודאג, שמצלם מדי יום ניידות שעוברות על החוק: אני מעיר לשוטרים אבל הם מתעלמים. המשטרה בתגובה: התלונות נבדקות

מצפצפים על החוק במקום לשמש דוגמא: לא קשה לנחש מה היה קורה לכם לוּ הייתם תופסים חנייה של נכים. נכון, שוטר היה מגיע ורושם לכם דו"ח בסך 500 שקלים. אבל מה היה קורה לו שוטר היה תופס חניית נכים עם הניידת שלו? ניחשתם נכון, החיים היו נמשכים כרגיל ואף אחד לא היה בא כדי לרשום דו"ח לשוטר.

האזרח יוסי (שם בדוי), תושב הקריות, מכיר היטב את מתחם בית משפט השלום קריות בקריית ביאליק. הוא עובר שם מדי יום ורואה כיצד תופסות ניידות המשטרה, באופן סדרתי, את חניות הנכים של בית המשפט.

יוסי מסביר כי מדי פעם הוא שואל שוטר שעבר במקרה 'מדוע תופסת המשטרה את חניית הנכים?'. "התשובות שאני מקבל הן מחליאות", מתרעם יוסי. "שוטר אחד אמר לי פעם ש'אכן זאת חוצפה שניידת חונה בחניית נכים', והמשיך ללכת. ביקשתי ממנו שיחפש את השוטר שהחנה את הניידת אבל הוא לא הקשיב לי".

באחד המקרים "תפס" יוסי שוטר בדרגת קצין שזה עתה החנה את רכבו בחניית הנכים מול בית המשפט. יוסי מיהר לשוטר ושאל אותו על המעשה הלא חוקי שזה עתה ביצע. "אתה צודק, אני תכף בא להזיז", השיב לו השוטר, נכנס לבית המשפט, ויצא משם לאחר יותר מחמש שעות. "במקרה אני עובד קרוב לאזור, אז הצלחתי לעקוב אחר 'ההבטחה' של השוטר", מספר יוסי.

אדישות ואטימות

יוסי לא מבין את אדישותם ואטימותם של השוטרים, ושואל: "מה נסגר עם משטרת ישראל? האם אזרח פשוט שהחנה בחניית נכים ב'טעות' יקבל דו"ח משוטר תנועה שהיה שם 30 דקות קודם, והשוטר לא יקבל כלום חוץ ממתנה בדמות חניה קרובה לפתח בית המשפט, על חשבון נכה שיצטרך לעלות בכוחות עצמו במדרגות בית המשפט? מדובר פה בביזיון וצריך להביא לכך סוף כדי ששוטרים לא ירשו לעצמם הכל, כאילו אין מעליהם אף אחד", אומר יוסי.

דובר מרחב חוף של המשטרה, רב פקד משה וייצמן מסר בתגובה, כי נסיבות החניית רכב הטרנזיט ייבדקו, ובמידה ויימצא שהרכב חנה בניגוד לנהלים - ינקטו הליכים כנגד השוטרים. בנוגע לניידת של משטרת התנועה בחניית הנכים - לא ניתן היה להשיג את תגובת מתנ"א חיפה.

יוסי עוד יצא בזול, לעומת תושבת חולון שהעירה לשוטר שחנה שלא כחוק - וחטפה קנס וזימון לבית משפט. הסיפור התפרסם בעיתון "הארץ". המתלוננת, רחל אייזיק, סיפרה כי בחודש אפריל ביקשה להיכנס לחניון בכיכר ויצמן בחולון - אלא שהכניסה נחסמה חלקית על ידי ניידת משטרה.

לדברי אייזיק, הניידת חנתה על מדרכה המסומנת באדום לבן והיא הבחינה שהשוטר שהחנה את הניידת במקום, רשם באותו זמן דו"חות לכלי רכב שחנו שלא כחוק צמוד למדרכה, שסומנה באדום-לבן. היא עצרה והעירה לשוטר, אלא שבמקום להודות לה הוציא השוטר אזיקים וטען כי אייזיק מפריעה לתנועה. הוא נתן לה דו"ח וזימן אותה למשפט. לאחר ששלחה פניות לכל העולם, וגם למפכ"ל דודי כהן, השיב מפקד מרחב איילון, נצ"מ אהרן אקסול, לאייזיק וכתב לה: "איני מוצא כל דופי בהתנהגות השוטר שפעל על פי החוק".

הקנס בגין חנייה במקום חנייה השמור לנכים הוא 500 שקלים. בכנסת ה-15 ובכנסת ה-16 הגישו חברי הכנסת אופיר פינס פז וגילה פינקלשטיין הצעות לתיקון חוק חנייה לנכים שעניינו קנס על חנייה במקום השמור לחניית נכים, זאת במגמה להגדיל את הקנס כביטוי לחומרתה של עבירה זו.

ח"כ פינקלשטיין הציעה בין השאר כי הקנס שיושת על אדם שאינו בעל תג נכה ומחנה את רכבו במקום שהוקצה לחניית כלי רכב של נכים יהיה 5,000 שקלים. שני הח"כים טענו כי קנס בסך 500 ש"ח בגין חנייה במקום השמור לנכים אינו גבוה דיו ואין בו משום הרתעה, אך הצעותיהם נפלו אי-שם בכנסת ה-16 ונשכחו.

התמונות התקבלו במייל האדום של "נענע10"