אמנסטי: לחקור חשדות לפשעי מלחמה בישראל ובלבנון

דו"ח שפרסם ארגון אמנסטי קובע כי יש לחקור חשדות לפיהם ישראל וחיזבאללה ביצעו פשעי מלחמה במהלך מלחמת לבנון השניה. הארגון דורש להקים ועדת חקירה לבדיקת החשדות, שתדון גם במתן פיצויים הולמים לנפגעים

דו"ח שפרסם הלילה (חמישי) ארגון זכויות האדם "אמנסטי" הבינלאומי לרגל שנה למלחמת לבנון השנייה, מאשים את ישראל ולבנון על שלא חקרו חשדות לפיהם בוצעו פשעי מלחמה במלחמת לבנון השניה - כך דווח ב"קול ישראל".

"אמנסטי" דורש פתיחה בחקירה בלתי תלויה בחסות האו"ם, שתדון גם במתן פיצויים הולמים לנפגעים, וקורא למועצת הביטחון להטיל אמברגו נשק על ישראל וחיזבאללה.

מתאם הפעילות של הארגון במזרח התיכון, מלקולם סמארט טוען בדו"ח כי מדיניות חד צדדית במועצת הביטחון גורמת לכך שלא נפתחת חקירה בנושא.

מידע על גורל החיילים

הדו"ח מגנה בתוקף גם את השימוש שעשתה ישראל בפצצות מצרר, עם דגש על שלושת הימים האחרונים של הלחימה, בזמן שבו הפסקת האש עליה סוכם טרם נכנסה לתוקף. כמו כן, מופיעה בו קריאה לחיזבאללה לספק מידע על גורלם של חיילי המילואים, אהוד גולדווסר ואהוד רגב, שנחטפו לפני שנה בדיוק.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי "מערכת המשפט בישראל עצמאית ומקצועית, וחשדות להתנהגות שאינה הולמת אנשי צבא ישראלים נחקרו לעומק".