תינוק מת מחנק, חרדים הפגינו בדרישה לקבל הגופה

תינוק בן שנה וחצי מת בירושלים לאחר שנחנק מניילון. חרדים הפגינו מחוץ לבית החולים במחאה על כוונת המשטרה לבדוק חשד לפילילם, ודרשו לקבל את גופתו של התינוק. לבסוף הושגה פשרה, והפעוט הובא לקבורה

תינוק בן שנה וחצי מת היום (רביעי) בירושלים, לאחר שנחנק מניילון. חקירת המשטרה את נסיבות המוות גרמה לכעס בקרב קהילת החרדים בעיר, שהפגינו בדרישה לשחרר את הגופה.

התינוק הובהל לסניף קופת חולים לאומית ברחוב אכנזי בבירה, כשהוא אינו נושם. הצוות הרפואי ביצע בו החייאה, שנמשכו גם כשהועבר לבית החולים הר הצופים, אך לא הצליחו להצילו. הרופאים בהר הצופים קבעו את מותו של הפעוט.

המשטרה החלה בבדיקת נסיבות האירוע, בחשד לרקע פלילי. לאחר מחאת כמה חרדים מחוץ לבית החולים, החלו מגעים ביון עורך דין מארגון זק"א לביו המשטרה. המשטרה הסכימה להסתפק בבדיקה חיצונית בלבד, ולאחר שזו הושלמה הועברה גופת התינוק לקבורה.

מחקירת המשטרה עלה כי אם התינוק השאירה אותו אצל השכנה, שהשכיבה אותו על מפת שולחן מניילון. בשלב מסויים התקפלה המפה וחסמה את נתיבי האוויר של התינוק. המטפלת שהבחינה בדבר העבירה את התינוק לקופת החולים. המשטרה ממשיכה בחקירה, ותבדוק חשד לרשלנות.

תינוק מת בסתר

צעירה מהרצליה ילדה תינוק בחשאי בביתה, לאחר שהצליחה להסתיר מהוריה את דבר הריונה. צוות מד"א שהגיע לבית כמה שעות לאחר הלידה מצא את התינוק ללא רוח חיים

לידיעה המלאה