לבנון: הצבא נערך בכוחות מתוגברים לפריצה למחנה החמושים

שני חיילים נהרגו במהלך הלילה מפגיעת אר.פי.ג'י. דובר ארגון פתח אל-איסלאם הודיע כי ארגונו לא ייכנע בשום אופן. אתמול פשטו כוחות צבא על עמדות מפתח במחנה שנשלטו בידי חמושים

(1:35 דק')

התקשורת המקומית בלבנון דיווחה בצהריים (שבת) כי הצבא נערך בכוחות מתוגברים לפריצה למחנה "נאהר אל-בארד", בו מתבצרים חמושים של ארגון "פתח אל-איסלאם". חברי הארגון הצהירו כי אין בכוונתם להיכנע או להניח את נשקם. מאז התחדשו אתמול הקרבות, נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 16 אזרחי ו-5 חיילים.

הקרבות בין כוחות הצבא לאנשי הארגון התחדשו לפנות בוקר. הלילה נהרגו בעימותים שני חיילים ומקורות ביטחוניים דיווחו כי נפגעו מרקטת אר.פי.ג'י, ששוגרה לעבר הרכב המשוריין בו נסעו במחנה.

דובר פתח אל-איסלאם, אבו סאלים טאהה, אמר הבוקר כי ארגונו לא ייכנע לצבא הלבנוני ולא ימסור את נשקו. "אין כל דרך שבה נוותר על נשקינו, מכיוון שזו גאוותנו. אין באפשרותנו אפילו לשקול להיכנע", אמר. "עושה רושם שהדיונים שהתנהלו עד כה הובילו למבוי סתום".

אתמול פשטו הכוחות הלבנונים על עמדות מפתח במחנה, שהוחזקו בידי החמושים. בין היתר הסתערו הכוחות על החאן, בניין ששימש כמפקדה של הארגון במחנה.

מקור ביטחוני לבנוני אף דיווח שהצבא הרס שני קיני צלפים, כמו גם כמה מבנים שמשקיפים על עמדות צבא בגבולות המחנה. עוד נמסר כי במהלך העימותים עצרו הכוחות שלושה נושאי עמדות מפתח בארגון.