הודו: נשים בשירות הציבורי יצטרכו לדווח מתי קיבלו המחזור

תקנות ממשלתיות חדשות דורשות מנשים לדווח על שורת פרטים אינטימיים. נשים רבות הביעו מחאה וטענו שמדובר בחדירה לפרטיותן, אך במשרד הפנים טוענים כי ההחלטה התקבלה בעצת גורמי בריאות ומטרתה להעיד על כשירות העובדות. פקידה בכירה בשירות הציבורי: חלק מהשאלות הגיוניות, אך אחריות לא רלוונטיות

תקנות ממשלתיות שהתקבלו אתמול (רביעי) בהודו, דורשות מנשים העובדות בשירות הציבורי לדווח על שורת פרטים אינטימיים, בהן מועד המחזור החודשי שלהן. ההחלטה עוררה זעם בקרב נשים רבות, שטענו שמדובר בפלישה בוטה לפרטיותן.

ה"הינדוסטאן טיימס" מדווח כי במסגרת דו"ח שנדרשים למלא עובדים בשירות הציבורי בכל רחבי המדינה, נשים מתבקשות לציין בין היתר מתי קיבלו מחזור ומתי יצאו לאחרונה לחופשת לידה.

במשרד הפנים של המדינה, שהורה על התקנות החדשות, הצהירו כי אין בשאלות המופיעות בדו"ח משום פגיעה בנשים וכי ההחלטה התקבלה בעצת גורמי בריאות. לדברי אחת מבכירות המשרד, סטיאנאנד מישרה, "הדבר יסייע להערכת מצבם הבריאותי של העובדים והעובדות".

סימה ויאס, פקידה בכירה בממשל במדינת מהרשטרה, אמרה כי לשאלות שבדו"ח אין השפעה על עבודתן השוטפת של הנשים. צ'אנדרה יאנגר, בכירה בשירות הציבורי, אמרה כי יש הצדקה לשאלות העוסקות בבעיות בריאותיות והיסטוריה של הפלות, אך הוסיפה כי "מידע על המחזור החודשי אינו רלוונטי".