הבריטים שהוחזקו באיראן יוכלו למכור את סיפורם לתקשורת

משרד ההגנה הבריטי הודיע כי יאפשר לחיילים שהוחזקו בשבי למכור את הזכויות לסיפורם. על פי פרסומים בעתונות הבריטית, פיי טורני, האישה היחידה שהיתה בין החטופים, קיבלה 100 אלף ליש"ט מרשת הטלוויזיה ITV1 עבור הסיפור שלה וסכום דומה מאחד העיתונים. החטופים הוחזקו 13 יום בשבי וסיפרו כי איימו עליהם במאסר אם לא יודו שנכנסו למים הטריטוריאלים של איראן

משרד ההגנה הבריטי הודיע היום (ראשון) כי יאפשר ל-15 החיילים שהוחזקו בשבי באיראן למכור את הזכויות על סיפורם לאמצעי התקשורת. דוברת המשרד אמרה כי "באופן רגיל איננו מרשים לחיילים בשירות למכור את סיפורם, אך ההחלטה התקבלה בשל העניין הגדול בנושא".

על פי הערכות בתקשורת הבריטית, החטופים יוכלו לקבל סכומים של עד 250 אלף ליש"ט. בתוך כך, פורסם כי פיי טורני, האישה היחידה שהיתה בין החטופים, קיבלה 100 אלף ליש"ט מרשת הטלוויזיה ITV1 עבור הסיפור שלה וסכום דומה מאחד העיתונים.

15 המלחים הבריטים הוחזקו בשבי במשך 13 יום, לאחר שלטענת איראן נכנסו למים הטריטוריאליים שלה. לאחר שהמתיחות בין המדינות הגיעה לשיאה בעקבות החטיפה, הצהיר נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, כי החליט לשחרר אותם "כמתנה לבריטניה". באירוע השחרור, ששודר בשידור חי, העניק אחמדינג'אד אות גבורה למפקד שהיה אחראי על הכוח שתפס את המלחים. לאחר סיום התקרית, טענו האיראנים כי קיבלו מבריטניה מכתב התנצלות על כך שפלשו למים הטריטוריאלים שלה. בריטניה הכחישה את הפרסומים.

במסיבת עיתונאים שערכו לאחר שחרורם, סיפרו החיילים הבריטים כי הוחזקו בתאים מבודדים, קשורים ועם עיניים מכוסות. בתוך כך, אמרו כי שוביהם איימו עליהם שהם צפויים לבלות שבע שנים בכלא, אם לא יודו שחדרו לשטח איראן. הם יצאו לחופשה בת שבועיים ולאחר מכן יחקרו בנוגע לפרטי התקרית.