וכך יחגגו לנשיא

מדוע צחקה החסידה, מי מחסל את החדקנים, וכיצד מקבלים את הנשיא הנבחר בסנגל? העולם בתמונות

עוד קדנציה

ככה חוגגים בסנגל את זכייתו של הנשיא, עבדולייה וויד, שהתמודד מול 14 מועמדים וזכה בקדנציה נוספת. ועכשיו נראה אתכם חוגגים בצורה הזאת לנשיא הבא שייבחר בישראל.

משחק הדמים

למרות שברוב מדינות העולם הוצאו קרבות התרנגולים אל מחוץ לחוק, בהאיטי - רפובליקה באיי הודו המערבית - משחק הדמים הזה נשאר עדיין חוקי. וזה אגב אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בהאיטי, מדינה שבה רוב האנשים מרוויחים פחות מ-2 דולר ליום. בתמונה: אדם מכין את ציפורניו של תרנגול לקראת הקרב.

סיגריה תוצרת עצמית

לואיס סמאצ'ו, תושב הכפר וילקבאמבה שבאקוודור, מעשן סיגריה מסוג "צ'מיקו" שהוא בעצמו ייצר. הוא שתל, השקה, גידל, קטף וגילגל את הטבק, ולדבריו כשכל זה קורה - "הטעם של הסיגריה נהיה משמעותי ומשובח יותר".

לא נעים

חשבתם שהבחור הזה נפל תוך כדי משחק? הצחקתם אותו. מדובר בטרנט ג'ונסון, קפטן נבחרת הקריקט של אירלנד, שבסך הכל חוגג תפיסת כדור במשחק מול נבחרת דרום אפריקה.

עונת הרחצה

במקסיקו נפתח לאחרונה פסטיבל ערי החופים בארבע ערים מרכזיות, ובמהלכו נערכות תחרויות פיסולים ומשחקי כדור-עף. גם הילדים בתמונה הגיעו לחוף והחליטו להשתעשע בחול.

לא ארבה

הנקודות השחורות בתמונה הם לא נחיל ארבה שעושה דרכו לישראל, אלא תוצאה של גל שהיכה בסלע באי אנטיגואה שבים הקריבי. הדמות המלבנית היא אוטובוס והאנשים בצד הם תיירים שיצאו לרגע כדי לצפות בשקיעה.

טלה בקשיים

לאחרונה החמיר האיחוד האירופי את החוקים הנוגעים לטיפולים בכבשים ופרות ולמכירת החלב והבשר שלהם. ברומניה, כמו גם במספר מדינות באירופה, לא היו מרוצים מהשינויים בחוק, בטענה כי מדובר בפעולות המצריכות יותר משאבים כספיים.

ואז צחקה החסידה..

מה הוא אמר לה ולמה היא מתפקעת מצחוק? החסידות בתמונה נצפו על עמוד חשמל ועל רקע השקיעה בעיר סקופיה, בירת מקדוניה.

סליחות בספרד

נוצרים שרצו להביע חרטה על מעשיהם בשנה האחרונה, הגיעו לדרום ספרד שם נערך "השבוע הקדוש" בעיר אלגסירס. רבים התפללו לאלוהים, ביקשו מחילה ועטו מסיכות תוך כדי שהם נושאים צלבים על גבם.

חלב חם

הכתב של רויטרס במאוריטניה, פסקל פלטשר, השתגע לגמרי. ללא היסוס הוא לגם חצי קערית חלב טרי וחם של הגמל שעומד מאחור. לדבריו הוא עשה את זה רק כדי לבדוק אם חלב גמל שונה מחלב פרה. בדיקותיו העלו כי החלב של הגמל שומני פחות ומלוח יותר. נשמע מעניין.

שיא צרפתי חדש

הצרפתים מאושרים וגאים והם בדרכם להירשם בספר השיאים של גינס. וכי למה? שיא המהירות לרכבות נשבר בסוף השבוע בצרפת, כשהרכבת המהירה (TGV) רשמה בנסיעה מפאריס לשטרסבורג - 574 קמ"ש. אכן הישג מרשים.

מסדרת הלבנות

גם נשים בהודו עובדות במפעל לייצור לבנים. האישה בתמונה מועסקת במחסן המפעל בעיר אלהאבאד, ומסדרת את הלבנים.

מי הרג את החדקנים?

יותר ממיליון חדקנים בבריכת דגים בדרום מערב סין מתו בן לילה מסיבה לא ברורה. המשטרה המקומית חוקרת כדי לברר כיצד זה קרה ולמי היה את האומץ להרעיל את הדגים. הנזק שנגרם נאמד בכ-129 אלף דולר.

מבעירים חמץ

אביב הגיע פסח בא ואיתו קודם כל - ביעור החמץ. וכך זה נראה בקרב אנשי הקהילה החרדית בירושלים.

עריכה: הארון תחאוכו