ילדים בין הריסות הלחימה בעיר נאסיב (ארכיון)
ילדים בין הריסות הלחימה בעיר נאסיב (ארכיון)
,רויטרס

דיווח בסוריה: 23 מורדים נהרגו ועשרות נפצעו בפיגוע התאבדות סמוך לגבול עם ירדן

"המרכז הסורי לזכויות אדם טוען: 23 הרוגים ועשרות פצועים בקרב המורדים מארגון "צבא האסלאם", מפיצוץ של מחבל מתאבד בבסיס סמוך לגבול עם ירדן. על פי הדיווח, כ-20 מהפצועים במעבר הגבול נאקיב מוגדרים "במצב קריטי". הערכות: מבצעי הפיגוע שייכים לארגון המזוהה עם דאע"ש

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח הלילה (שבת) כי 23 מורדים מ"צבא האסלאם" נהרגו ועשרות נפצעו בפיגוע התאבדות, בבסיס של ארגון סמוך למעבר נאסיב שבגבול סוריה-ירדן. על פי הדיווח, כ-20 מהפצועים מצויים "במצב קריטי".


עד כה אף ארגון לא לקח אחריות על הפיגוע שביצע המחבל המתאבד. יחד עם זאת, הסימנים בשטח מצביעים על כך שמדובר בארגון המזוהה עם דאע"ש, שכבר תקף כוחות של המורדים בדרום סוריה. מעבר הגבול נאסיב, באזור דאעא', נכבש ע"י מתנגדי משטרו של הנשיא בשאר אל-אסד בחודש אפריל 2015.


כתבות נוספות בנושא: מלחמת האזרחים בסוריה >>

פוטין מחזק את הנוכחות בסוריה: ישתמש בבסיס חיל אוויר בלטקיה עוד 49 שנים

דיווח: 28 אנשי ממשל נהרגו בדמשק על ידי כוחות המורדים בסוריה

בנו של נשיא סוריה אסד: "אבי אינו דיקטטור, האזרחים לצידו"

 

 

הסלמה נוספת בין המורדים לכוחותיו של הנשיא. בשאר אל-אסד
 

הסלמה נוספת בין המורדים לכוחותיו של הנשיא. בשאר אל-אסד(רויטרס)

 

מדובר באזור בדרום-מזרח המדינה שבו פרצו המהומות הראשונות במארס 2011, מהן התפתחה מלחמת האזרחים העקובה מדם שגבתה עד כה, לפי הערכות שונות, כ-330 אלף הרוגים ומיליוני פליטים.


תכנית משותפת לרוסיה, טורקיה ואיראן שגובשה בשיחות האחרונות בקזאחסטן, נועדה ליצור ארבעה "אזורים בתת-אסקלציה" - כלומר, כאלו שבהן ינסו להפחית את ההסלמה הביטחונית בין המורדים למשטר. חלקים שונים בדרום סוריה נחשבים לאזור אחד בתכנית הזאת. אזורים נוספים כוללים את סביבתה של הבירה דמשק ושל העיר חומס. האזור הרביעי, סביב העיר הגדולה אידליב שבצפון, טרם הוגדר במסגרת התכנית הזאת.